Vzkaz všem ženám

13. června 2018 v 7:45 | tezz |  :: přemýšlím ::
V životě jsou jisté dny, kdy jednoduše chcete být nejkrásnější sama pro sebe. Rande, ples, večírek,... svatba. Neměla jsem konkrétní představu, jak bych chtěla vypadat, jaké šaty bych chtěla mít, jaký účas bych chtěla nosit. Chtěla jsem se cítit dobře a spokojeně. Rozhodně jsem ale nechtěla mít na obličeji to, co se na něm vylouplo týden před svatbou. Nevím, jestli jsem někdy měla tak špatnou pleť, jako teď. Prý vnitřní stres, který nevnímám a nemohu ho ani pociťovat. Tak to tedy pěkně děkuji :-)
Zamířila jsem do lékárny odlíčená se zoufalou prosbou o pomoc. Úžasná kouzelnice a mistryně svého řemesla mi s úsměvem na rtech darovala něco, díky čemu o dva dny později vypadám téměř jako znovuzrozená. Řekla: "Nebojte, zkuste tohle a moc si to v sobotu užijte!" Do svatby zbývají tři dny a zdá se, že skutečně budu nejkrásnější z princezen. Rozhodně jí po svatbě přinesu kus dortu a květinu!

Ve svém životě jsem kolem sebe nikdy neměla příliš "typických" zástupkyň ženského pohlaví. [Škatulka, vysvětlím, jak moc jsem se mýlila...] Namlouvala jsem si, že si se ženami příliš nerozumím. Že jejich řeči jsou pro mě prázdné, rozhovory jsou plytké, témata nedůležitá. Že většina holek jsou jen povrchní pipiny, které zajímají nepodstatné věci jako je například líčení a kosmetika.

S odstupem času vidím, jak krásně moje názory poslední roky zrály a moje srdce se otevřelo. Jedna povrchní pipina mi zachránila mou pleť na svatbu. A vlastně se vůbec nezdála jako povrchní... ani jako pipina. Pouštím do svého života ženy, ze kterých se sice nemusí pokaždé nutně stát přítelkyně, ale vztah se tvoří, je milý a plný respektu jedna k druhé. Oceňuju, jak je každá z nich tolik jiná a nechávám se tím obohacovat. Naslouchám, učím se, nesoudím. Je jich kolem mě víc a víc a jsou skvělé bez ohledu na to, jestli mají 20 nebo 50 let. A já jsem rozhodnutá jim to říkat, nosit jim dorty a květiny.


Připojuju zprávu z předchozího dne, která mi přišla. I když byla určená jen mně, já prostě MUSÍM, chci ji mít na očích na věky a tvůrkyně doufám promine. Tohle se totiž děje, když sama sobě dáš šanci být SAMA SEBOU:

Terezko drahá! Znam tě pouze letmo a kratce ale výživně, a dostala ses mi pod kůži jako vzácný pěstící olej (nepříliš jemná náhražka běžného a drsného zadřela ses mi pod kůži). Svojí nádhernou osobností a přístupem k životu jsi mi přinesla pár pro mě zásadních informací a možná ani nevíš. Moc ti děkuju, merci za to že jsi jaká jsi a jsem šťastná, že stojíš tam kde teď stojíš s otevřeným srdcem. Jako žena ženě žehnám tobě i tvym dalším krokům. Vidím tě kráčet bosa, loukou, s věnečkem květu, šibalský usměv, Bohyně, Wonder Woman. Jsi báječná, užijte si to!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana F Jana F | 13. června 2018 v 9:11 | Reagovat

Mluvíš mi z duše, můžu podepsat jako petici všem ženám, které zatím nedohlédly tímto směrem. Ať Tvoje příští dny jsou krásně zapsány v Tvojí paměti! 💗

2 Petula Petula | 13. června 2018 v 22:46 | Reagovat

Terezko,Dekuji zes mě pustila nahlédnout pod pokličku tvého blogu a tak skvělého psaní
Kolikrát mě mluvíš z duše !!!
Důležité je zůstat šťastná i když není vždy Okej ale je ouvej ...
Moc lásky ti přeji užívejte si život ze všech jak bude přicházet ❤️💕a plnte si svá prani !!!
Petula

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.