Leden 2009

Brno,no

24. ledna 2009 v 20:33 | tezz |  :: foto toto ::
Tak jsem byla v týdnu v Brně na dnu otevřených dveří jedné z fakult, na které bych ráda studovala. Zůstala jsem o den déle, školu jsem si prošla dvakrát, a kromě toho jsem si užila několikahodinovou procházku městem včetně návštěvy kulturních památek a restauračních zařízení :) Tákže tedy menší fotoreportík.
univerzitní měsíčník a presso ve fakultním krmítku
aula FSS, úvodní prezentace oboru
atrium FSS
ISM ve výtahu FSS :)
procházka na Petrov
Bastion s obeliskem na Petrově
výhled na Brno No.1
výhled na Brno No.2
kocháme se neasi

národní kulturní památka - Katedrála sv. Petra a Pavla v novogotickém slohu
interiér katedrály
na kormě [=tradiční pivo míchané s medovinou] ve Středověké krčmě
kaplička uprostřed sídliště aneb vkus komunistické architektury
snídaně šampiónů...
...abychom měli sííílu
a ústní hygienu už mám taky v kapse :))
A hurá domů.

není čas no

18. ledna 2009 v 23:10 | tezz |  :: on my mind ::
Není čas kruci :) Fajn víkend, pod dlouhé době nic do školy, snad to ještě chvíli vydrží. Už bych si přála docela jaro, zrovna v pátek jsem si posteskla, že se těším, až zase budu nosit žabky. Teď si je můžu vzít leda tak do sauny :) No, na žabky si ještě budu muset počkat, tak ale aspoň to tričko s krátkým rukávem prosím :))

RIP

15. ledna 2009 v 7:07 | tezz |  :: z oboru ::
Zemřel architekt Jan Kaplický, nic moc titulek takhle po ránu. A nic moc, spíš nic, i obecně, když se mu zrovna včera narodil prcek. A nic taky proto, že zakrněla česká společnost včele s bandou ignorantů podupali jeho práci, nadčasovost a především touhu navrhnout něco pro naši zemi. Radši no comment, to je na delší debatu. Takže RIP a respekt a smekám, prostě tak nějak všechno zároveň.

Diáře

14. ledna 2009 v 20:04 | tezz |  :: on my mind ::
Když hledáte něco, co nutně potřebujete, najdete něco, co jste hledali kdysi. To se mi stalo včera, shodou okolností jsem našla diář z roku 2003/2004. Dnes jsem jen tak pro zajímavost vytáhla všechny svoje ostatní diáře, které jsem měla od té doby. Docela zajímavý počteníčko. Nějak nemám srdce to všechno vyhodit. Holt je to šestiletej denní záznam mýho života. V létě si asi udělám táborák :))
Zleva: malej modrej 03/04, 05, 06, 07, 08, a letošní novej 2009


Smích léčí

13. ledna 2009 v 16:20 | tezz |  :: restekpa ::
Restekpa těm, co se ze srdce zasmějí a ještě víc těm, kdo rozesmějí. A protože smích léčí, tak pro všechny nemocné meducínka:

moje zvlášť oblíbené mimi:


Já bych ty internety zakázala

12. ledna 2009 v 19:46 | tezz |  :: on my mind ::
Nemám náladu nějak něco nového psát, aktualizovat.. ne že by se nic nedělo, to naopak, snad právě proto jsem ráda, když mám chvíli klid a užívám si něčeho jiného, než sezení u počítače. Na jednu stranu se mi chce pořád spát a nejraději bych zahájila protestní spánek minimálně tak dlouhý, než začne jaro. Na druhou stranu mám někdy tolik energie, že nevím co s ní, proto hurá na fitbox. Učit se mi nechce ale ani náhodou a to je asi to jediné, co bych teď opravdu dělat měla. Někam do pidele bych vypadla, alespoň na pár dní. Bez ipočítače, bez mobilu, už mě to totiž neba, ty internety. Schovat potřebuju nebo co. Diky čáu.
PS: nějakej mainkej update fotek na tezzy.rajce.net. A kdyby něco tak nic.

Je ti teplo děvče?

5. ledna 2009 v 21:20 | tezz |  :: on my mind ::
Z nemoci jsem se tak nějak vyštrachala jen s menší rýmečkou, a to jen hlavně díky tomu, že jsem tři dny v kuse spala. Že je po vánocích dokazují poházené stromky u popelnic, já ho budu uklízet zřejmě zítra, ale nerada. No co, vůně jehličí zase až za rok a nebo v létě někde na pasece :)) Už aby to bylo. A ono bude, ale pohled z okna tomu moc neodpovídá. Tady je tak 15 cm sněhu a pořád sype, ale hlavně hodně mrzne a to já nerada. Mínus 15, cotoe jako? Kalamita jak na Sibiři zase, a to nemluvim o Praze :) Ještě že moje prozíravá maminka koupila griotku a malinko si přidáváme do čaje. Funguje to :)

Fňuk

2. ledna 2009 v 17:25 | tezz |  :: on my mind ::
Jsem nemocná, fňuk. Předstírám, že přísloví "jak na celý rok, tak po celý rok" neexistuje, protože bych zřejmě v roce 2009 jen ležela v posteli, pila čaj, skoro nejedla, a spala, spala, spala. Ono to na chvíli není až tak zlý, ale celej rok... e-e. A je mi blbě jako prase. Ach jo.