Listopad 2007

No a teď ještě něco...

29. listopadu 2007 v 23:07 | tezz |  :: on my mind ::
...něco o mně :-)) Právě si pochvaluju, jaké pohodlí si můžu úžívat s notebookem. Tohle je vlastně můj úplně první update z postele. Takže ležím, píšu, poslouchám muziku, a hraju si s fotkama. Trošku. A tohle z toho vylezlo. Takovej lehce Andy Warhol, jak řekl můj kamarád Miluna. Sakryš to vypadá, jako by těch chlapů kolem mě bylo... ale není, zdání klame :-) Zejtra konečně pátek, i když já jsem teď dva dny v týdnu strávila v teple svého domova, místo ve škole. Chytly mě záda. No co, věk... :-) No a v rámci zítřejšího večera koncert v Music Machine, hrají šumperští Tainted a kapela HC3. Kluci se nedávno vrátili z USA, kde pár let žili, pracovali a hlavně hráli. Obě dvě kapely vydávají novou desku, takže bude co slavit. Navíc v Music Machine dělají výborný mojito :-) A ještě ke všemu se tam po hodně dlouhé době uvidím s pár fajn lidmi.
Krom toho všechno se teď naplno rozjela orgnizace výtvarnického večírku, který čeká naší výtvarnou katedru příští víkend. Spolešnost bude víceméně uzavřená, takže vás pozvat ani nemůžu. Kromě jedné spřízněné osoby a toto místo je již obsazené :-) Celá akce bude pojatá jako přijímání do výtvrnického cechu pro první ročníky složením našeho slibu, a loučení se se čtvrťáky formou pasování do cechu tovaryšského. Každý ročník bude zároveň symbolizován jednou barvou typickou pro roční období, a v této barvě budou studenti jednotlivých tříd oděni. V průběhu večera budou probíhat různě soutěže jak studentů, tak učitelů, aby byla prča žeo :-)
No a teď, teď už snad jen dobrou noc a všechny blechy na pomoc, jen tak mimochodem, já teď jdu na MSN hodit řeč s jedním známým ze Srbska a především si jdu poslechnout pár songů z alba opravdu výborné kapely Threat Signal (myspace.com/threatsignal). Ještě že ty majspejs máme :-)

"Tlustá ruska"

29. listopadu 2007 v 22:43 | tezz / johny |  :: chat mode ::
Dnes, tak jako předtím tisíckrát, jsem vedla velmi vtipný rozhovor s kamarádem Honzou. Obvykle mě v noci potěší smskou typu: "Snědl jsem ptačí zob. Mňam." a nebo: "Už mám dvacet panáka. Mňam." Ano, mňam je asi jeho oblíbené slovo. Dnešní ..:: chat mode::.. update jsem nazvala podle fotky, kterou mi odpoledne poslal. Doufám, že se nebude zlobit, když sem jeho úlovek zveřejním. Tak do toho - tlustá ruska :-)

Emptiness...

25. listopadu 2007 v 20:06 | tezz |  :: on my mind ::
...neboli prázdnota, pustina, marnost. Ti, kdo mě znají, těm už to musí stačit. Ano, je tomu tak, dolehla na mě podzimní deprese. Mám ji tak ráda, je to moje velká kámoška. Ještě že mě čeká teď každej víkend nějaká pořádná párty. Alkohol je metla lidstva, ale naštěstí i blbejch nálad.
Další metlou blbé nálady jsou kytary a pokud možno, tak co nejtvrdší. Takže si dám do uší nějakou muziku a jdu si dát aspoň dva tisíce přeskoků přes švihadlo. Nazdar.
Jo a... dnes jsem dostala orchidej. Tu, kterou jsem si tak dlouho přála, protože společně s Amarylis, Konvalinkou, Kalou a Ibiškem patří k mým oblíbeným květinám. Ale ne od chlapa :-) Od rodiny. Ale je krásná a dělá mi trochu radost, nebo co... No asi jo. Ale prej je k narozeninám. Nechápu to, dyť ty mám až za měsíc, necelej... ne? Proč bych už teď měla slavit, že jsem zas o rok starší, kruci :-))

I WILL BE GENTLE

21. listopadu 2007 v 12:00 | tezz |  :: on my mind ::
Sháním odvážlivce, kteří by mi chtěli trošku pomoct v karierním postupu a sedli by si mi pod jehlu :-) Upřesním - potřebuju někoho, kdo se ode mě nechá tetovat. Zatím jednodušší motivy, černobílé i v barvě. Můžu vypracovat i návrh. Šumperk, Olomouc, okolí. Salón je v Novém Malíně u Šumperka. Samozřejmě vše pod dohledem profesionála. Předem děkuju těm, co se mi ozvou.

Dobrý den pane učiteli...

15. listopadu 2007 v 16:13 | tezz |  :: on my mind ::
...a tento pozdrav je na místě, neb jsem se právě dnes dozvěděla, že můj třídní učitel "náhodou našel na netu jeden blog" /+ pohled na mě/ :-) Naštěstí to byo vyřčeno nad kávou, pivem, polívkou a hlavně za přítomnosti přátelské atmosféry všech přísedících, takže jsem to brala spíš s humorem. Průser (pardon, problém) je ten, že už navždy jsem nucena psát sem jen spisovně, žádný vulgarismus, slang, žargon. Musím se vyjadřovat k aktuálním problémům v oblasti politiky, ekonomiky, sportu a především k otázkám z oblasti umění. Nesmím sem psát to, jak jsem si zase někde trošku popila, nebo jak jsem si místo víkendového kreslení pospala :-) Žádoucí bude založit další rubriku, kde budu Vás, ostatní laiky, břídily a ignoranty umění seznamovat s těmi nejúžasnějšími věcmi na světě, a to jsou obrazy starých mistrů, architektonické či sochařské památky největších umělců doby. Důležitou součástí blogu bude i zadávání domácích úkolů, budete psát eseje na různá témata. Dnes vyhlašuju esej na téma: Tintoretto...cosi cosi cosi, fakt nevim, jak to moje téma na esej přesně zní :-))) Je to nějakej italskej malíř :-) Mám ji odevzdat do 14. prosince, tak sebou pohněte a do desátýho ať je to u mě :-) Jo a málem bych zapomněla, co nejvíc mě tu teď musíte chválit za výtvarku - Kájo - ty za obrázky co ode mě ty a tvoje maminka máte, Terezko - ty za to, jak jsem ti pomáhala s výtvarkou k zápočtu... no a tak vůbec... jo? :-)


Martin na koni...

11. listopadu 2007 v 11:41 :: on my mind ::
...fakt přijel, to čumim :-) A na bílým ještě k tomu. Ale je to výbornej pohled z okna ven, po tom měsíci hnusu alespoň nějaká změna. Nedělám si iluze, že to vydrží, natož že to vydrží až do mých narozenin, jak je mým každoročním přáním, nicméně nasněžit v prosinci ještě může, obzvlášt pár dní před Vánocema, že jo. Do Vánoc zbývá přesně 43 dní, a to uteče jako voda. Nemám ani jeden dárek, já, takovej propagátor nakupování dárků předem :-) Letos ale rodinu obdaruju obrazama, fotkama a podobně. Nejbližším přátelům...a co já bych to tu prozrazovala, když vy to čtete, že? :-) No a já, já už si Vánoce dělám tak trochu předčasně. Ale prej když jsem smutná, tak si mám něco koupit, řikal Honza :-)
Když jsme u toho sněhu, ráno jsem se nějakou chvilku koukala z okna a vzpomínala na hezký chvilky... ta moje sentimentalita :-) Vzpomněla jsem si na loňskou nadílku sněhu. Padaly velký vločky a seděla jsem v Olomouci u D. a společně jsme koukali na to, jak si náš Micák hraje na terase, skáče do vzduchu a chytá ty vločky do pacek. Zima předtím - noční koulování v pyžamu. Zima 2005/2004 (sakra to je ale dávno) byl Štědrej den s K., kterej jsme si udělali v lednu a bylo to fajn. Zima 03/04, první Vánoce s K., na hlavní třídě osvětlené vánočníma ozdobama jsme chytaly vločky na jazyk. Zima 03/02, ty byla zima, kdy jsem se s K. poznala. Čekala jsem na něj každej pátek, než se dopotací od Řeka, a byli jsme spolu venku do rána. A tak bych mohla vzpomínat až do roku 1984, kdy mě na Štědrej den máma přivezla domů z porodnice jako vánoční dáreček :-)


Nynyny králíčci...

10. listopadu 2007 v 23:39 :: on my mind ::
...a ještě ke všemu The Rolling Stones k tomu mě hodně baví -->LINK<--


Jsem kua smutná...

8. listopadu 2007 v 22:29 :: on my mind ::
...jo,smutná, a ještě ke všemu přesně vím proč. A je to průser, hodně velkej.
...když se něco sere, tak ať to aspoň stojí za to, že? :-)
...a chci kočku -->LINK<--

První sníh

6. listopadu 2007 v 22:25 :: on my mind ::
Je 6. listopadu. S příchodem první poloviny listopadu, obzvláště pak 11. (Martin) se na základě pranostiky očekává první dlouhodobější sněžení. Parádní sněhová peřina, ta se dnes roztrhla i nad Šumperkem. Takže zaznamenávám do kalendáře "první sníh". Když se mrknu do toho loňského, který si doma ještě archivuju, první sníh v Šumperku tehdy napadl ve středu 1. listopadu 2006. Dala jsem si trochu práce a mrkla na net, jakouže nám to meteorologové předpovídají letošní zimu. Nikde žádný rozumný názor, jen dohady a domněnky. Údajně ale bude zima chladnější a a zasněženější, než ta loňská, a příjde i o něco dřív. Narazila jsem i na názory typu: "Sousedka říkala, že cibule má málo slupek, takže zima bude mírná a suchá." :-) Já bych chtěla zimu pořádnou s kupou sněhu, ale krátkou, tak do konce února. Protože při představě, že koncem března už kolem nás bude jen špinavej sníh a sluníčko ještě ne a ne vykouknout... je mi trochu smutno. Nicméně - kazit si tím náladu teď je zbytečné, těšmě se na sníh, na chytání velkých sněhových vloček do pusy, na nazdobená města a tak, však to znáte.Notebook ouje!

4. listopadu 2007 v 19:30 | tezz |  :: on my mind ::
První slavnostní update z mýho novýho notebooku. Je krásnej, je novej, a hlavně je jen můj. Hurá :-) Obrovské díky patří Kajkovi, pomohl a poradil mi jak při výběru, tak s instalací. Teď už mám skouklý díly L.A. Ink a Miami Ink, a budu stahovat další, neb se musím vzdělávat "v oboru". Včera jsem mimo jiné s tatérem probrala svůj návrh a domluvila se na realizaci.
Jinak jsem smutná, asi, nebo co. Joooa... kytary rulez :-)