Srpen 2007

Očista v sobě i kolem sebe...

27. srpna 2007 v 10:35 | tezz |  :: on my mind ::
...proběhla tento víkend. V pátek jsem v šílené hektičnosti dorazila skoro polomrtvá domů do Šumperka. Vzpomínka na neplánovaný, leč velmi rychle realizovaný odjezd z Prahy mě teď docela rozesmála, protože jsme si s Térou sbalily věci asi tak za tři a půl minuty a za další minutu už jsme seděly ve vlaku :-) Nicméně nakonec jsme obě byly docela rády, že jsme zase doma, a to i přesto, že jsme strávily večer každá mezi svými čtyřmi zdmi. Já tradičně s několika šálky čaje, u netu, a s Harry Potterem v televizi :-)) Usnula jsem až k jedné hodině ranní, takže se dalo čekat, že sobotu více méně celou zase proležím. Spánkový deficit byl za uplynulý týden dosti značný, není čemu se divit, že jsem se úplně probrala až kolem páté odpolední. Večer jsem si vyrazila na víno s Michalem, přidala se i rozjívená Téra a zakončili jsme to v jednu ráno jako správní ochlastové kofolou v Taverně :-)) Nepřejte si vidět, jak vypadal můj pokoj v neděli. Kdybych měla zvážit jeho obsah, tak je po nedělní celodenní očistě tak o třicet kilo lehčí. Minimálně. Do popelnice letělo tolik zbytečnosí, že to svět neviděl. Do týdne si sem nastěhuju svůj psací stůl, na němž bude posléze hačat notebook. Už aby to bylo. O víkendu ještě plánuju vyházet půlku skříně s oblečení, protože jsem teď přes léto trošku doplnila zásoby auž to není kam skládat. A očista bude dokonána.
Jooo a uploadla jsem nějaký nový fotky, jak na flickr.com/photos/tezz_cz tak i na tezzy.rajce.net. Krom toho jsem si založila do třetice všeho dobrého ještě jednu galerku, takovou mírně retrospektivní, kam jsem vyvěsila nějaké fotky z roku 2005. Mám tam černý neskutečně dlouhý vlasy všechno je strašně idylické. Jen pro vážné zájemce :-)

Já, me druhá já a víno

23. srpna 2007 v 20:26 | tezz |  :: on my mind ::
Jelikož čtvrtek je tak trochu malý pátek, tak jsme si s Tere koupily vínečko a tacos. Zalezly jsme si do postele a vyzungly jsme první i druhou skleničkou jako nic. Teď už se na mě směje třetí... :-) Jelikož ale stáváme zase v pět ráno do práce, tááák to na moc dlouho nevidím. Naštěstí víkend klepe na dveře a jelikož mi padla víkendová brigáda, budou párty...tuc tuc tuc! :) Každej den, to se ví. Krom toho všeho plánujem ještě nějaký ty pochůzky po památkách, takže fotek bude požehnaně. Další týden... co já vím, co bude :-) Snad ještě ne konec cestování, neb škola klepe na dveře. Což znamená znovu nastolit přísný režim :-) Dokážete si vůbec někdo představit, kolik toho člověk přibere v hotelu, kde má jídlo zadarmo? Hodně! Takže od třetího září budíka na šest a běhat budu! :-))
Dnes má Honzik narozky, krásnej mladej člověk to je (jsem si z něj dělala srandu, že je starej, tak to musím nějak odčinit) - přání ode mě už obdržel, ale i přesto *vše nej* a máš u mě za prvé ten velmi vtipný a originální dárek, ehm...a za druhé ten drink dle tvé chuti, až se zase jednou sejdem. Dnes piju na jeho štěstí a zdraví. Cheers! :-)

Story týdne

20. srpna 2007 v 15:28 | tezz |  :: on my mind ::
Včera se mi poštěstilo a cesta ze Šumperka do Prahy trvala místo 3,5 hodin celých šest. Jakto? Ze začátku všechno vypadalo docela nevinně, jen obyčejná bouřka. Kdyby ovšem blesk neudeřil do lokomotivy... jela jsem hned v prvním vagóně, hned v prvním kupé. Spala jsem, stejně jako kluk jedoucí se mnou. Ta rána byla příšerná, nikdy jsem nic tak hlasitýho neslyšela. Po probuzení byl vlak celej nějak... nakřivo. Venku jsem viděla spoustu jiskřiček,šíleně pršelo a blýskalo se, takže jsem se ani radši neodvážila otevřít okno. Na několik prvních vagónů spadly troleje. Největší zvědavci pochodovali sem tam a paní průvodčí se nemohla dostat do mašiny. To, jestli je pan strojvůdce v pořádku, už jsem se ale nedozvěděla, neb asi po půl hodině vymyslela paní průvodčí náhradní plán. Všechny lidi se pokusila "evakuovat" do posledního vagónu, kde jsme měli vystoupit a počkat na náhradní vlak.Prý se nemáme dotýkat okýnek a zvlášť těch, za kterými lítají jiskřičky :-) Lidi se vlekli jak šneci, mě bylo strašný vedro a navíc se mě zmocňovala klaustrofobie. Asi po dvaceti minutách jsme se doplazili skrz těch dvacet pět (nebo kuci kolik vlastně) vagónů ven! Jen na pár sekund, protože nastala tlačenice do ECčka, který nám zastavilo kdesi uprostřed pole. Lidi, sedící v něm, byli na první pohled velmi nadšeni, že musí sdílet vzduch s další pětistovkou (a to minimálně) cestujících. Průpovídky Pražáčků stály opravdu za to. Po asi půl hodině sardinkování se se vlak konečně rozjel a rychlostí chůze se blížil ku Praze. Korunu tomu nasadil pejsek, kterej začal v tom vlaku štěkat. Dala bych mu za to pětikorunu, protože mě rozesmál. Seděla jsem na svým batohu, kolem mě asi deset mačkajících se rozkroků a zavírala oči, protože mi bylo strašný vedro.
Takže, o půl dvanácté jsem se dostala do postele a v pět dnes ráno hupky dupky do práce :-) Mám rááááda svůj život :-) Sranda musí bejt!

A jinak...

19. srpna 2007 v 15:45 | tezz |  :: on my mind ::
...asi za dvě hodiny už budu nastupovat do vlaku směr Praha, opět. Po týdnu stráveném doma se mi moc nechce, ale moc dobře si vzpomínám, že se mi před týdnem pro změnu nechtělo z Prahy domů. Čeká nás s Térou zase práce v hotelu, o víkendu na Hip Hop Kempu. Krom toho mám v plánu Terezku vytáhnout na všechny možná pražský kýčovitý atrakce, jako jsou šlapadla, Pražskej hrad, Valdštejnský zahrady a tak podobně. A budu FOTIT, FOTIT a ještě jednou FOTIT. Ooouje! :-) Dále pak mám asi dvacet schůzek s kamarádama a kamarádkama, takže se nejspíš naklonuju. Kdo by měl zájem mít doma jednu Tezz, dejte vědět co nejdřív ať vím, kolik kopií mám nechat udělat :-)) A nebo radši originál? :-)

Dvounulka

19. srpna 2007 v 15:38 | tezz |  :: chat mode ::
Popíšu situaci: je neděle odpoledne a můj táta se zvedl od motorek (Moto GP Brno) a v rámci zapojení se do domácích prací se chystá jít nakoupit. Pročítá si seznam, který mu dopoledne připravila máma...
"Chleba, rohlíky, .... hmm hmmm..... a jakou tu mouku, Radko? Dvounulku?"
...no doprdele... :)))

Assholes!

16. srpna 2007 v 12:27 | tezz |  :: on my mind ::
Vyhlašuju pátrání po trígu Metal Mulisha, který mi nějakej zmrd ukradl z venkovního sušáku na prádlo... V Šumperku se v něm neschováš, je tu 100% jediný. A až tě najdu, ukopnu ti hlavu.
(...a nebylo to poprvý, možná ke mě chodíš na trička pravidelně, co...?)
...teď jsem FAKT nasraná...

Galerky

13. srpna 2007 v 18:38 | tezz |  :: on my mind ::
Nová galerie na flickr.com/photos/tezz_cz a aktualizace v galerii na tezzy.rajce.net
Pro Vás zapomínáčky jsou odkazy vpravo v menu v sekci "zajímavé odkazy" :-)
Astalavista!

Mama Im coming home...

12. srpna 2007 v 19:57 | tezz |  :: on my mind ::
Jsem doma! Chápu - těch přechodných bydlišť jsem v poslední domě měla povícero, takže upřesňuju - jsem doma na Moravě, v Šumperku. Mžourám do obrazovky a doširoka zívaám, neboť jsem se asi před pěti minutami probudila od rozečteného Hrabala :-)) Únava vyhrála. Ono se to fakt nezdá, ale i to cestování člověka docela vyředí z provozu. Tentokrát jsem necestovala sama, ale s mámou, a v kupé s námi jel řekněme šestiletý chlapec s otcem, takže jsem se v průběhu cesty hodně pobavila. /Vím vím, cizí rozhovory se neposlouchají, ale vybila se mi baterka v mp3 :-) / Klučina byl z rozvedené rodiny, což jsem se dozvěděla během hlasitého předčítání informací z tátovy občanky. Později začal otec rozebírat svou bývalou ženu a to, jak strašně je ulhaná a že "to na mamince nemá rád". Následovalo pár přednášek o dobrém chování, chlapec to korunoval tím, že cokoliv co jedl / řízek s chlebem... / mi nabízel k ochutnání :-) No prostě děti! Když jsme u těch dětí - dnes poprvé po týdnu mám večer jen pro sebe, tedy bez mých zlatíček - sestřenice (2) a bratránka (4) z Prahy. Jaký božský klid, na jednu stranu. Na tu druhou... už je mi trošičku smutno. Není nad upřímnou dětskou povahu a projevy radosti. Mimochodem mám pár prima fotek, takže sledujte rajče.net, pravděpodobně je tam buď dnes v noci, nebo zítra nahodím. JOOoo a ještě uvažuju o založení nějakýho fotoalba někde jinde, pokud máte nějakej dobrej tip, poraďte. Mělo by to vypadat trošku... řekněme líp :-) Dikkk, ja jdu do vany nebo tak něco. S Hrabalem :-))

Mojito ´n´ sunbathing...

6. srpna 2007 v 22:33 | tezz |  :: on my mind ::
Aaaaaaar! :-) Tak přesně takhle si představuju léto - mojito, bazén, zelená golfová tráva kam se podíváš a svatej klid. Ouje :-) Po víkendu a Sázavafestu, kterej mi mnohonásobně zpříjemnil můj řekněme nový khaamo Honza (masta thanx za VŠE) jsem si dnešní den vychutnala dosytosti. Je půl jedenácté večer, jsem u příbuzných doma, sedím u internetu (což jsem po pravdě ani nepředpokládala, že mi bude umožněno) a jediné, co musím dnes udělat je rozmyslet si, jestli si ještě půjdu zaplavat, nebo už ne. No pohoda. Zítra má být taky krásně, v plánu mám lenošení a relax, jak jinak :-) Nechci, aby skončilo léto. Nechci, aby skončilo moje cestování, vydělávání peněz a jejich následné utrácení. A tak vůbec. Abych se mohla zas a znova s Térou procházet po Praze, pak se těšit domů na svou vlastní postel a doma zase na Téru. Abych mohla jet na další festival a užít si pár koncertů a zanadávat si na nedostatek sprch a pitné vody ve stanovým městečku. A tak vůůůbec..... Co blbnu, dyť mám ještě tři tejdny do konce prázdnin před sebou. Ale nějak to na mě dnes večer dolehlo, bo co. Jooo mimo jiné mám dvě další náušnice na těle. Ne že bych měla v úmyslu si víc a víc tunit svoje tělo, ale tak nějak jsem procházela kolem těch vytavených naušniček, zastavila se jednou, podruhé, znova a znova... a už to bylo. No nic, mojito došlo, chuť cokoliv dál sdělovat taky, takže nezbývá než se rozloučit. O víkendu bych měla jet na Brutal Assault, pak Trutnov Open Air a následně ješět Hip Hop Kemp, ale uvidíme uvidíme. Takže prozatím caaaaao a užíveje :-)

Tak už zase...

1. srpna 2007 v 22:41 | tezz |  :: on my mind ::
...s chutí do pracovního procesu... eh :-/ Zítra ráno odjíždíme s Terezkou na Sázava Fest kousek od Kutné Hory, ani přesně nevím to jméno té vesnice. Už se mi to nějak všechno motá dohromady. Už se mi z toho kroutí nohy člověče :-) Tak tuhle frázi už jsem nepoužila hodně dlouho a o víkendu jsme si na ni s Terez vzpomněly, když jsme totálně vyčerpaný dělaly ve dvě ráno pizzu. A teď do toho jdeme zas. No jo, penízky jsou lákadlo veliký a za čtyři dny vyděláme hezkých pár barevných papírků. A vzhledem k tomu, co já mám všechno v plánu, je to nutnost. Příští týden mě čeká bezva relax a to - jak už jsem předeslala - u rodiny v Šestajovicích. Na plánu je taky meeting s novm známým, těšim těšim. A zrovna před chvílí se ke mě dostala nformace o nějaké soutěži s Redbullem - viz www.redbullartofcan.cz kde jde o to sestorjit co nejlepší sochu z plechovek redbullu... paráda ne? Mrkněte na ty výtvory --> LINK <-- a žasněte. Já jdu do toho!!! :-) Tak čao a kdyby se náhodou někdo z vás vyskytoval na té Sázavě, zastavte se u našeho stánku s pizzou a houkněte na mě :-)