Červenec 2007

BENÁTSKÁ NOC...OUJEEE \m/

31. července 2007 v 18:05 | tezz |  :: on my mind ::
Tak jsem se po dvou dnech tak trošku vrátila na zem a jsem schopná sednout k počítači a nějak "dát do kupy" něco jako report z letošní Benátské noci - pokud ovšem můžete očekávat report od někoho, kdo z 80% veškerého času pracoval, z 15% času spal a těch pouhých pět procent akorát tak vychází na noční stavění stanu, na shánění dobrýho kafe za nekřesťanský peníze, a na ranní sprchování v desetistupňové vodě na veřejnosti. Fesťák jak má být, až na to, že já tam byla pracovně, jak už jsem předeslala. Naštěstí bylo naše stanoviště s perfektním výhledem na hlavní stage... Co se kapel týče, v pátek mě rozhodně zaujali holandští The Gathering, kterým jsem věnovala o torchu více pozornosti, než všem ostatním kapelám. Krom toho můj sluch upoutaly ještě výšky zpěváka německé kapely Edguy. No a o Black Majesty netřeba pochybovat. Sobotní den byl už poněkud volnější, takže jsem toho zaregistrovala víc. Moje hlasivky rozechvěla jak Anna K, tak úžasní Čechomor. Hvězda dne - "babička" s basou Suzi Quatro byla taky perfektní. Nejvíc lidí pišlo samozřejmě na Kabáty, což já nehodlám komentovat. O půl třetí v noci jsem si dala ještě The Switch. No a neděle - bezkonkurenční Gaia Mesiah! Docela mile mě překvapila i kapela Kryštof, kterou jsem nijak zvlášť nemusela, teď už mé antipatie nejsou tak velké. Jooo kapel tam bylo požehnaně, respekt zvlášť těm, který hrály v dešti a nebo v neděli večer.
Btw momentálně se vyskytuju doma v Šumperku, ale zítra večer už zase Praha, ve čtvrtek ráno totiž míříme směr Kácov, kde proběhne letošní Sázava Fest. Dnes jsem si byla ve městě z mé první prázdninové výplaty koupit kvalitní spacák, takže už v noci nebudu klepat kosu, jak se mi to stalo z pátku na sobotu. Snad (stejně vím, že ne) budu mít trošičku víc času na trošičku víc fotek, než na Benátské, protože tam jsem si jich střihla hodně málo. Galerie je opravdu ubohá, ale prosím --> link <--Vracím se opět v neděli hodně pozdě v noci a následujícíc týden strávím u rodiny v Šestajovicích, hurá :-)

Brutal assault

23. července 2007 v 10:57 | tezz |  :: on my mind ::
Nechystá se někdo z vás na Brutal Assault??? --> LINK <-- Jestli jo, dejte vědět a spojíme síly :-)
Jinak co Praha, no... včera jsem spala a spala a spala a probudila jsem se až večer, takže jsem šla zase spát. Pátek a sobota v práci to bylo docela náročný, bolavý nohy, puchýře z bot a tak... takže jsme si dopřáli trochu toho relaxu a dnes míříme vyřídit nějaké ty formality do města. Ve středu večer jedu na otočku domů - k doktorovi a tak. No a o víkendu bych chtěla vyrait na Benátskou noc, ale vše bude záviset na počasí, protože se nám to teď nějak kazí a já bych opravdu nerada zmokla :-)) Koneckonců - kdo tam jede, tak taky dejte vědět, ať nás je víc a nebojme se vlka nic :-)

Roses are red...

20. července 2007 v 8:28 | tezz |  :: body tuning ::

Halo Praho, co se stalo...

20. července 2007 v 8:27 | tezz |  :: on my mind ::
Tak dnes jsem vzhůru už tak hodinku a to díky mužskému umu přijít domů časně k ránu a nebo ještě líp vůbec. Abych to osvětlila - Terezčin Marek se ještě nevrátil z včerejšího "piva"... metal! :-) Mezitím se ale stačit dvakrát nepozorovaně objevit doma a jednou dokonce s čerstvými ranními novinami :-)) Dnes nás čeká večerní práce v hotelu, návrat domů vidím tak na půl jedné v noci, poté pár hodin spánku a pak zase hurá na ranní směnu. Abych vystihla něco málo z dosavadního dění - tak už jsme stihly dvě koupačky, a to v Hostivaři a včera v překrásném novém areálku v Klánovicích, no a tudíž jsme jako dvě karamelky :-) Krom toho jsme si obě obohatily šatník o pár letních kousků, znalosti o pár historických procházek a adresář o pár nových známých. Opravdu za to stojí procházky ve zdejších parcích - Riegrovy sady, Letná, Šárka, Park přátelství... Dali jsme si i letní kino na lodi Bukanýr, koncert několika kapel v opravdu (jak to co nejlépe vyjádřit) zajímavém "klubu" a spooooustu dalšíchz věcí. Co se fotek týče, hromadí se hromadí, pomalu, ale jistě už se začíná plnit i druhá paměťová karta. Inteligentně jsem si ovšem nechala cd se softem potřebným ke stahování fotek z foťáku doma v Šumperku, tudíž bude ještě chvilku trvat, než vám ty fotky zprostředkuju. Nejdřív musím získat svolení od majitele tohoto pc k instalaci, a jelikož ještě není doma, tak... ehm :-) No, tak a teď mě omluvte, jdu si vypít svůj ranní šálek čaje u čerstvých novin. Ještě by mohl - až se bude vracet domů - přinést čerstvé rohlíky:-))

Páteční večer...

13. července 2007 v 23:55 | tezz |  :: on my mind ::
Páteční večer trávím s Terezkou na bytě, posloucháme muziku a barvíme si vlasy :-) Před několika hodinkama jsme dorazily ze Šumperka, kam jsme jely včera jen tak na otočku vyřídit si pár věcí. To cestování je pěkná otrava, včera 220 km, dnes totéž, to dá člověku docela zabrat. Proto ten relax dnes večer. Navíc ani nemám náladu. Už jsem tu pár dní a za tu dobu jsem dost značně pocítila, jak mi chybí "něčí" objetí. Zvlášť když před sebou máte denodenně zamilovaný pár. Ne že bych jim to nepřála, právě naopak :-) No každopádně údajně krásný slunečný víkned máme před sebou a Praha mi otvírá náruč a všechna svá zákoutí, zvlášť teď, když už mám foťák a v něm dokonce i nabité baterky. Začínám si s ním pomalu, ale jistě rozumět. Nevím, kdy se zase budu mít chvilku na nějaký ten update, každopádně se budu snažit dát o sobě vědět :-) Všem těm, co mi slíbili, že za mnou dorazí, vzkazuju: čekám na vás :-) Arrivederci :-*

V rychlosti...

10. července 2007 v 16:27 | tezz |  :: on my mind ::
Zdravím z Prahy... počasí zatím nepřeje, včera proběhl menší "uvítací večírek" a velmi vtipný sprint noční Prahou za deště... hm :-) Dnes jsem si vyřídila měsíční jízdenku a už mám konečně svůj foťáček. Právě se chystáme na Jazz na Staromák, je tam nějakej festiválek... viz Bohemiajazzfest.cz Doufám, že se počasí umoudří a vyčasí se, abych mohla vzít foťák a Terezku pod paži a zvěčńovat naše mládí :-)

S.O.S

7. července 2007 v 23:15 | tezz |  :: on my mind ::
Tak teď jsem se k televizi vrátila, neboť se táta umoudřil a pustil televizní program na ČT2, kde už od polední dvanácté hodiny běží a ještě dlaších třinát hodin běžet bude koncert, přesněji řečeno koncerty z měst New York, London, Johannesburg, Rio De Janeiro, Shangai, Tokyo, Sydney a Hamburg. Jde o celosvětovou akci s názvem "S.O.S Live Earth" která má upozornit na globální oteplování Země a všechny ostatní problémy (nejen) s tímto spojené. Na všech sedmi kontinentech světa se podle všeho koncertů zůčastní celkem 150 umělců. V menších přestávkách běží kratší spoty o tom, jak my lidi v podstatě jenom devastujeme, konzujume a ničíme. Přežíváme ze dne na den jako kobylky, bezohlední a sobečtí. No co k tomu říct, usínat se mi zrovna lehce nebude. A je jen dobře, že se tyhle koncerty a podobné akce pořádají. Nejen o globálním oteplování. Koncerty poběží snad do osmi do rána a někdy v srpnu bude na ČT2 repríza.
Hlášká mého otce: " No to by byl teď průser... V Londýně jsou formule, Wibledon, tyhle koncerty a Tour de France... to by se teď těm teroristům hodilo."

07 / 07 / 07

7. července 2007 v 21:56 | tezz |  :: on my mind ::
Datum jak stvořený pro miliony svateb na celým světě (bored) a samozřejmě pro Jamese Bonda, kterej zrovna hraje v televizi za mými zády a kterýho tak moc nesnáším, stejně jako všechny podobný filmy o ničem. Fuj. Nálada stojí za starou belu, už jsem dočetla všechny knížky, který doma mám a který za něco stojí, a že jich je pramálo. Teď zvládnu průměrně knížku za den, dva. Ráno si roztáhnu deku na zahradě a navečer mám slabší knížku dočtenou. Před chvílí jsem zavřela knihu o pětistech stránkách, další vzhledem k nadcházející cestě pryč už otvírat nebudu. To je dnes vše, odcházím pyč od počítače, jelikož ten Bond za mnou a vyloženě dějem pobavený otec mě začínají deprimovat. To by tak ještě scházelo.

Štveš mě...

7. července 2007 v 0:42 | tezz |  :: on my mind ::
...ty hnusnej pocite! - - - A vy se to nesnažte pochopit, ačkoliv - zasvěcení ví. Grrr... chci pryč.

Mlask! :-)

6. července 2007 v 15:07 | tezz |  :: body tuning ::