Leden 2007

~~~konec~~~

15. ledna 2007 v 15:09 | tezz |  :: on my mind ::
Díky tomu, co se tady na stránkách a i v mém osobním životě odehrálo v předešlých pěti dnech, jsem se rozhodla definitivně ukončit psaní na tyto stránky. Byly založeny pro rodinu a blízký okruh přátel, využity však byly k vyřizování osobních účtů, a to mi za to opravdu nestojí. Příspěvky pod níže zveřejněným článkem ublížily mně a především člověku mně nejbližšímu a to je ten největší důvod k tomuto rozhodnutí, které mělo přijít už dávno.
Nemo nostrum sine culpa est.

Nic není jen černé a bílé

11. ledna 2007 v 9:15 | tezz |  :: on my mind ::
Už je to rok, celičký rok, co na tyhle stránky píšu. Dnes jsem měla čas a jakousi sentimentální chuť pročíst si příspěvky z ledna loňského roku, zavzpomínat, zasmát se a uvědomit si pár věcí. V těch "historických" větách jsem našla několik moudrých slov, ale i několik naprostých nesmyslů. To je zvláštní, jak prchavý je čas, jak vám život protíká skrz prsty jako voda, jak některým záležitostem přikládáte důležitost a po roce jsou naprosto nepodstatné. Ztrácíte a naštěstí potkáváte lidi, lidí ztrácí a potkávají vás. Na druhou stranu si dokážete po roce vyselektovat lidi, kteří stáli za vámi po celou tu dobu děj se co děj a dávali vám do života sílu a podporu. A protože moralizování není nikdy dost :-) připomínám a kopíruju sem zas a znova lednové tantrické myšlenky, protože se staly tak trochu mottem mého života.
Dávej lidem víc, než očekávají, a dělej to s radostí; Miluj do hloubky, vášnivě a na plno. Je to jediný způsob, jak žít plnohodnotný život; Velká láska a velký zisk vyžadují velký risk; Když prohráváš, neprohraj ponaučení; Nedopusť, aby malá hádka zničila velké přátelství; Usměj se když zvedáš telefon, osoba na druhém konci to uslyší z tvého hlasu; Posuzuj svůj úspěch podle toho, čeho jsi se musel vzdát, abys úspěchu dosáhl; Nedostat někdy to, co chceš, je zásahem štěstěny; Mluv pomalu, mysli rychle.
... tak naschle zase za rok při dalším sentimentálním updatu :-))

Wawaweeewa...

8. ledna 2007 v 19:41 | tezz |  :: on my mind ::
Jak se tak koukám na ten svůj život, spooousta věcí se mi nějak nepozdává. Prestože teď mám fofry, často přemýšlím o sobě a o věcech a lidech kolem a přicházím na to, že je na čase pár věcí, ať už více, či méně pozměnit. Nabádá vás nový rok k podobným úvahám, touhám měnit k lepšímu a realizovat se? Mě rozhodně! Proto se pokusím využít téhle energie dokud zase nevymizí někam do vzduchoprázdna. A nebo si ji někam zavřu a budu ji čerpat v průběhu celého roku. Možná by ale stačil seznam, který si budu postupně odškrtávat. To prý člověka hodně motivuje v plnění takovýchto "předsevzetí". Dnes v rádiu jsem slyšela, že dodržování předsevzetí vydrží průměrnému obyvateli České republiky zhruba měsíc, což je - přiznejme si - hodně málo. Údajně hodně pomáhá si svůj slib připomínat denně, a to například tak, že si jeho znění napíšete na papír a vyvěsíte na viditelné místo. Tak to jsem zvědavá, jak to zafunguje na mně :-)

Saw 3

8. ledna 2007 v 19:15 | tezz |  :: movies ::
Saw III
Horor / Krimi / Thriller
USA, 2006, 107 min

Režie: Darren Lynn Bousman
Hrají: Tobin Bell, Shawnee Smith, Dina Meyer, Kim Roberts, Angus, Macfayden
Chcete vybrat fajn film, na který zajít takhle v neděli navečer? Nevybírejte si Saw 3. Tohle není antirecenze, i když jsem si po deseti minutách filmu zakryla oči, přimáčkla se k mužnému rameni svého miláčka a slibovala si, že do konce filmu už oči neotevřu. Opravdu. Předchozí díly Saw jsem viděla z pohodlí domova a možná právě proto byl zážitek z třetího dílu tak...tak... pro tohle nenacházím příznačné přízvisko. Co myslíte, otevřela jsem oči? :-) Podívaná především pro ty otrlejší propojuje pomocí flashbacků děj z prvního i druhého dílu. Konec, který na rozdíl od jedničky, v tomto směru nepřekonatelné a od dvojky, kde ještě nějaké překvapení bylo, je už jen tvrdě cynický, což ale umocňuje dojem. Třetí díl ale nepřináší nic nového, znovu ty věznící přístoje, znovu sebedestrukce nutná k úniku ze smrtících nechutných pastí, znovu snaha přežít. Budete muset zvládnout spoustu ne zrovna příjemných scén. Závěrečné rozuzlení příběhu je povedené, jen si nedokážu představit, s čím přijdou v již ohlášené čtyřce. Brrr :-))

Jackass: Number Two

8. ledna 2007 v 19:00 | tezz |  :: movies ::
Jackass: Number Two
Komedie
USA, 2006
Režie: Jeff Tremaine
Hrají: Jason Acuna, Ryan Dunn, Johny Knoxville, Bam Margera, Chris Pontius, Steve-O, Preston Lacy, Dave England, Ehren McGhehey, Brandon Dicamillo
Další volné pokračování o běžném a nudném životě několika slušných hochů kdesi kdysi :-)) Myslím, že snímek Jackass nemusím představovat nikomu, protože všichni znáte tolik profláklé šílené epizodky z MTV. Film je natočen podobně - řazením několika krátkých čistokrevných pitomin, kterým se člověk buď směje jako málokdy, nebo se mu nadavuje... Prozrazovat nebudu ani jeden z jejich potřeštěných nápadů, to prostě musíte vidět. Ale - nachystejte si k tomu kýbl :-)

Deja vu

8. ledna 2007 v 18:49 | tezz |  :: movies ::
Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA, 2006, 128 min

Režie: Tony Scott
Hrají: Denzel Washington, Paula Patton...
Deja vu je pocit, který zažil každý z nás. Agent ATF Doug Carlin však přichází na to, že za slovem "pocit" se skrývá mnohem víc... Možná šifrovaná zpráva z budoucnosti. Nebo z minulosti? Při vyšetřování zločinu, kdy byly při bombovém útoku na New Orleanský trajekt zabity stovky neviných lidí, začne tenhle podivný pocit pronásledovat právě agenta Carlina. Otevírá se mu ale možnost přijít celé té věci na kloub. Snad i zabránit oné katastrofě. Možná totiž není zase tak velký problém, vrátit čas...
Film Deja vu mě nadchl od začátku až do konce. Děj je podle mě nepředvídatelný, potřebný šmrnc mu dodávají mistrovské režisérovy záběry a úžasně propracované scény, kdy sledujete děj napříč časem. V minulosti a v přítomnosti zároveň. Ačkoliv v recenzích snímek sbírá zhruba 70%, pro mě rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů, který jsem poslední dobou viděla. Pár chybiček se vloudí všude, jako například tolik vytýkaná problematika cestování v čase a jeho následky, časové paradoxy a menší logické zádrhely...ale pokud chcete, filmu uvěříte. Rozhodně doporučuju!

Eragon

8. ledna 2007 v 18:35 | tezz |  :: movies ::
Ukázky na film Eragon mě v kině zaujaly již na podzim loňského roku a od té doby jsem se na něj rozhodně velmi těšila. Podle prognóz i mého osobního mínění mělo jít o film podobný strhující trilogii Pán prstenů...
Sci-Fi / Fantasy / Akční
USA, 2006, 104 min
Režie: Stefen Fangmeier
Hrají: Edward Speleers, Sienna Guillory, Garrett Hedlund...
Oficiální text distributora filmu zní: Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene "vyklube" dračí vejce a z něj později dračí mládě - Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...
Mě osobně film bohužel podstatně zklamal. "Vyvolený" mladý muž, nadpřirozená bytost ve formě draka, trpaslíci, elfové, krutý vládce s touho ničit a podmaňovat si zemi temnou mocí... to vše už tu několikrát bylo a nebýt výborně zvládnuté digitální podoby draka, nádherné přírody a svižného, leč předpokládáného děje, bych zřejmě neměla ani o čem psát. Nemělo by se ale stát to, že při některých dialozích se diváci, včetně mě, uchichtávají nad opravdu směšnými druhými význami. Když to vezmu kolem a kolem - zfilmováná verze údajně veleúspěšné dětské knihy (nečetla jsem) mě nijak nepřekvapila, nenadchla... škoda.

...jen Tobě...

4. ledna 2007 v 9:57 | tezz |  :: on my mind ::


První minuty Nového roku...

4. ledna 2007 v 7:08 | tezz |  :: on my mind ::
I když trošku opožděně, vítejte v roce 2007! Říká se - jak na Nový rok, tak po celý rok. V tom případě se já celý letošek budu zabývat konverzací především na politická témata a to hlavně mezi třetí a šestou hodinou ranní, budu pít litry šampaňského a vína až do svítání, většinu dne prospím vedle milované osůbky /HURÁ :-)/ a budu se mít bezstarostně a dobře. Ehm, mno tak uvidíme :-)) Každopádně vám všem přeju jen to nejlepší, a to bez ohledu na to, jak jste prvního ledna strávili, protože přísloví je přísloví, a realita je realita. A tu taky a ještě pořád najdeme za okny. Leden bez sněhu je jako květina bez vůně. A protože jsem si právě teď vyslechla ranní zprávy a dozvěděla jsem se, že měsíc leden 07 je nejteplejší měsíc za posledních cca 45 let a že se sněhu zatím nedočkáme, nálada mi zase trošku klesla. Člověk se po několika letech odhodlá znova lyžovat a ono není na čem. Nedá se dělat nic jiného, než-li jen čekat a těšit se. Tak tedy - neklesejte na mysli, zahajte protestní spánek a nevzdávejte se :-)