Říjen 2006

Take a pleasure

31. října 2006 v 17:15 | tezz |  :: on my mind ::
Málokdy se mi v poslední i více vzdálené době stalo, že bych měla čas napsat dva příspěvky za den a ještě si pohrát s vizuální stránkou blogu. Dnes jo :-) Jak už jsem kdysi předesílala, možnosti, jak si stránku upravit a přetvořit, jsou bohužel na severu hodně omezené, ale já stejně nemám moc času vytvářet svůj vlastní blog. Možná by tvůrci serveru měli vymyslet nějaké další pluginy, alespoň. Pochybuju :-) Dnes jsem zjistila, že ani v exploreru, ani v mozille se web nezobrazuje tak, jak by měl. V exploreru je struktura stránky celá domotaná a v mozille se zase nezobrazuje záhlaví. Tak nevím. No nevadí, to se vyšpekuluje, až zase jednoho dne nebudu mít co dělat. Jednoho sychravého podzimního dne.
Vypadá to, že už se krásných podzimních a především prosluněných dní nedočkáme. Škoda přeškoda. Dnes jsem zjišťovala stav mého zimního oblečení a pravda - nic moc. Budu si muset pořídit novou zimní bundu a i boty, především jejich podrážka, už taky vypovídají službu. To je tak, když nosíme jedny boty od jara až do zimy. Ačkoliv se to většině lidí zdá být nevýhodou, mám narozeniny pár dní před Vánocemi, ale to je záruka nadělení nebo alespoň příspěvků právě na to drahé zimní oblečení. Takže narozeniny to jistí :-) Ale netěším se na ně... slavit, že je člověku zase o rok víc, by se asi nemělo.

Na okně seděla kočka...

31. října 2006 v 9:36 | tezz |  :: on my mind ::
Máte rádi kočky? Já jsem nikdy žádnou neměla a po pravdě ani nechtěla, rozhodně bližší jsou mi psi. Když se takhle jednoho dne se svou drahou polovičkou vracíte z procházky (čistě náhodou z procházky kolem psího útulku), pak vás jistě minimálně zaskočí, když se u dveří do bytu střetnete se slečnou nesoucí v náručí třesoucí se černé kočičí mimino. Všechny mláďátka jsou tak roztomilý, ťu ťu ťu :-) "Nechcete kotě? Někdo strčil čtyři koťata do vchodu a ony teď bloudí po domě..." No, alespoň, že je neutopil... "Nezlob se, ale fakt nemůžem..." Ale pak - zavřete dveře od bytu, sedíte, a přemýšlíte... hodnotíte pro a proti, a přitom jste ještě před hodinou vůbec neuvažovali o tom, pořídit si domů nějakou tu zvířenu.
Od toho dne uběhlo už hodně vody a ani jednou se nezdálo, že by se micák na nás zlobil, že jsme si ho vzali domů :-) Zato my jsme se na něj (tak trochu) zlobili několikrát - když se poprvé (a naposled) počůral do peřin :-)), když skočil z terasy vysoké osm metrů na zem, venku byl do rána a vrátil se od motorového oleje, nebo když nám v noci v zápalu hry skákal na obličeje :-) Na druhou stranu nás dnes a denně těší jeho přítomnost, jeho trpělivé čekání na naše ranní probuzení, kdy sedí na posteli a díva se ti do tváře, až otevřeš oči..., jeho turbo starty z podpostele, a i to, že se mu sem tam samou zvědavostí povede například spadnout do vany, nechat se zavřít do škříně, nebo šlápnout na rozpálenou plotnu. Prostě miláček :-)

Skrytá identita / The Departed

30. října 2006 v 9:25 | tezz |  :: movies ::
26. října měl v ČR premiéru snímek vynikajícího režiséra Martina Scorseseho - Skrytá identita. Když už ne název filmu, pak vás skutečně naláká hvězdné herecké obsazení - Jack Nicholson /Frank Costello/, Leonardo DiCaprio /Billy Costigan - výborná role a to i přesto, že ho zrovna nemusíte/, Matt Damon /Collin Sullivan/, Mark Wahlberg /Dignam/, Alec Baldwin /Ellerby/... a další.

Děj kriminálního dramatu se odehrává v Bostonu, kde potyčky mezi státní policií a místním organizovaným zločinem překračují únosnou hranici. Colina Sullivana jako dvanáctiletého kluka se ujal mocný zločinecký boss Costello a postaral se o něj lépe, než jeho vlastní otec. Colin studoval, stal se hvězdou policejní akademie a nastoupil u elitní jednotky státní policie. Nikdo netuší, že donáší "tátovi" Costellovi, který ho živí. Do děje se zaplétá Billy Costigan - rodák ze stejné čtvrti, Colinův vrstevník a jednu dobu i kolega z akademie. Jeho rodinné prostředí ho doslova předurčilo ke zločinecké dráze, proto byl nadřízenými policisty Queenanem a Dignamem zaúkolován infiltrovat do Costellova gangu.
Začíná hra na kočku a myš (nebo spíš na dvě zrádné krysy). Billy a Colin - aniž to tuší - dokonce sdílejí srdce jedné ženy a jednoho dne se jejich cesty nutně protnou. V jisté chvíli se na sobě stanou závislými, protože prohlédnou klam toho druhého a ve vlastním zájmu ho musejí podpořit proti zbytku světa. Sympatičtější a "o něco méně zápornou roli" ztvárňuje ve filmu DiCaprio a působí jako o třídu lepší herec než Matt Damon, jehož postava na první pohled korektního, chytrého, poctivého a vymydleného policisty - "parchanta" ...stejně nakonec vyhraje. Tak trochu... Během filmu má divák možnost předvídat děj, ale ten se stejně odvíjí jinak, než předpokládáte, a malá vypočitatelnost a překvapivost dodává snímku jiskru. A samotný konec vás určitě překvapí.
Recenze na film Skrytá identita jsou většinou velmi kladné: 85%-100%, 9 hvězdiček z 10, atd...
Oficiální www The Departed

Aktuálně...

24. října 2006 v 14:46 | tezz |  :: on my mind ::
Všechny ohlášený i neohlášený testy jsem ve škole více či méně zvládla, ještě přežít zítřek a dva dny volna + víkend jsou tu. Každou chvilku z toho předcházejícího víkendu jsem strávila s lidmi mému srdíčku moc blízkými, takže jsem se nabila dobrou náladou. V sobotu proběhne nudná leč nutná oslava prababiččiných úctyhodných 90tin, která mě tak trošku vytrhne z příjemných dní s mou drahou polovičkou. Bylo mi totiž naznačeno, že moje přítomnost tam je tentokrát více než nutná. Takže jsem opravdu nadšená. Dnes jsem mimo jiné přemýšlela o blížících se Vánocích. Ať chceme, nebo ne, jsou tu a to už za dva měsíce přesně. A při pohledu do mojí kasičky se mi tají dech, takže letos budu obdarovávat asi obrázkama /jestli se mi nějaký budou chtít dělat/ :-) Uvidíme, jak to všechno dopadne, třeba vyhraju ten úžasně lákavej jackpot :-) Ale to vy se už nedozvíte :-)

Zdravá jako řípa...:-)

17. října 2006 v 17:59 | tezz |  :: on my mind ::
Tak, už jsem se konečně dočista vykurýrovala, angína je pryč :-) Musím zaklepat na dřevo, protože doufám, že se mě nějaká podobná nemoc či nachlazení v nejbližší i vzdálenější době obloukem vyhne. Měla jsem v úmyslu sem dnes hodit pár nových fotek, bohužel nemůžu, protože počítač není díky bratrovi opět zcela funkční. Chtěla jsem vám představit hlavně jednoho kočíčího puberťáka, kterej mě teď víkend co víkend kouše a škrábe do rukou :-) Snad příště. Jedna velká a důležitá novina ale je - nechala jsem se ostříhat, konečně. Vlasy jsou o dost /a to doslova/ kratší než před tím, jiná barva, střih... zatím všichni chválili změnu k lepšímu, takže snad to pro ty, co mě ještě neviděli, nebude šok :-) V neděli jsem měla svátek, a i když jsem od jisté doby zastáncem toho, že "jmeniny" jsou malá záležitost k dostávání dárků, i přesto jsem jich pár dostala. S jemnovkyní Terezkou si v pátek dáme panáčka /matonky samozřejmě/ místo dárečku, že? :-) No, a protože jsem toho teď ve škole docela dost zameškala, tento a příští týden mě čeká několik testů a zkoušek, takže teď už se zase vrhám do spárů dějin umění a do raně křesťanského středověku... Čao :-)

Angina...

9. října 2006 v 15:25 | tezz |  :: on my mind ::
Po měsíci kašlání, smrkání, ztrácení hlasu a teplot se přes víkend všechno vyhrotilo v parádní angínu. Mám nádherně velký tobolky antibiotik, budu do sebe ládovat 2mg denně, takže si užiju :-) Na druhou stranu mám čas si odpočinout, uklidit, učit se a číst si... Takže papejte vitamíny, ať nedopadnete jako já. Na marodění je totiž teď až moc hezky počasí :-) Co se víkendu týče, strávila jsem ho samozřejmě s mou drahou polovičkou. Na seznamu byla zábava, odpočinek, výlet do brněnské Ikei a nakupování věcí a oblečení, a moje následné léčení se a miláčkovo starání se / 'kuju :-) / Aby mu to nebylo líto, onemocnil bohužel i on a teď nejspíš pije horkej čaj a dopuje se lékama :-( Po dlouhé době / 8 měsíců / máme doma zase net, uvidíme, na jak dlouho, protože bratr je schopen to za pár dní zase nějak.... ehm :-) Nepředpokládám ale, že bych se na net dostala nějak často, protože pc stejně bude okupovat věčně on, jako vždy. A můj druhej počítač pro jistotu rozebral na součástky, aby na něj net nemusel taky připojovat :-) Ale co, odvykla jsem si nečekaně jednoduše, takže mě to nechává klidnou. Tak, a teď si jdu lehnout, srkat čaj a číst si. Mějte se :-)

ČAAaau... :-)

2. října 2006 v 11:38 | tezz |  :: on my mind ::
Ten čas ale utíká, co? :-) Po pravdě - nejdřív jsem už ani neměla v plánu sem něco vůbec kdy psát, ale docela často mi chodily mejly od lidiček, co sem občas přišli a něco přečetli... a taky bylo potřeba udělat pořádek v galerii, protože to, co bylo, už není atd atd.... znáte to :-) Takže ve zkratce - i když shrnout tak dlouhou dobu plnou krásných skutečností pomalu ani nejde - ano, jsem nádherně zamilovaná a velmi šťastná (zasvěcení ví), žiju pořád v Shoomperku (i když moje srdíčko je jinde), léto jsem dá se říct procestovala po naší vlasti a poznávala kraje méně i vicé vzdálené (díky za ty dary) a pořád ještě studuju výtvarnictví a grafiku (a že toho mám nad hlavu). Takže všechno důležité klape a šlape a doufám že i bude. Víc možná zase příště :-)