Květen 2006

V pohybu...

31. května 2006 v 15:24 | tezz |  :: on my mind ::
Od pondělí jsem neměla čas ani chuť sem cokoliv napsat. Hektičnost všedních dnů mě v posledních dvou týdnech dohnala k celkem nepříjemné náladě, ale snažím se z toho dostat. O víkendu se mi to daří, v týdnu nidz modz. Minulej týden mě návštěvou v Shoomperku potěšil Dule, pátek jsem strávila s Terezkou a chvíli i s Andrejkou a Marcusem z Rakouska. A protože pachatel se vrací na místo činu, tak i já jsem se po dlooouhé době vrátila na pivko do Taverny. Potkala jsem tam lidi, který jsem fakt dlouho neviděla a u některých by to tak mohlo být i dál, ale co už. Noční depresivní chvilky odháněli Terezka s Erisem, thanx! :-) Všechno se to tak nějak protáhlo až k ranním hodinám a podle toho taky vypadala sobota. Spala jsem čtyři hodiny :-) Navečer jsem vyrazila do Ol a následně na koncert v rámci motosrazu do vesničky vzdálené cca 10km. Začalo tak pršet, že se všechno kolem proměnilo v bahnivou lázeň, ale některým to zjevně moc nevadilo a rádi se v tom ještě vyváleli :-) Ze soboty na neděli jsem spala opět tak čtyři hodinky, ale překvapivě tělo neprotestovalo a mozek po kotli výborné kávy taky ne. Tentokrát jsme si s Dulem ukuchtili jednoduchou, ale tak výtečnou věc, že se mi ještě teď plaší chuťový pohárky :-) Zapekli jsme si housky s různými druhy sýra, olivovým olejem a kořením....to vše doplněno kuřecím salátem se zeleninou......no mafiózní! :-) Kromě toho proběhla i úžasná třináctikilometrová procházka, přesně taková, kdy celou tu dobu bezvadně prokecáte. Dík za ni ;-) No, a pak přišlo pondělí, úterý a středa, den jako den.... začínám praktikovat metodu, kdy si večer do diáře napíšu seznam pár věcí, který bych chtěla druhej den stihnout. A když je všechny splním, je to docela příjemná věc, nemáte pocit promarněnýho dne. A co mám dnes v plánu? Spoooustu věcí, a večer si dám film Duše jako kaviár, nějak jsem ho v kině propásla, a na dobrou noc mrknu na cestománii, dnes je o Tunisu. V pátek bych měla stihnout volby, oujeee, to bude ještě vtipný. Předevčírem mi do schránky přišel propagační letáček jednoho nejmenovaného místního poslance... obyčejně bych to hned hodila do koše, ale tohle byla vlastně taková minikuchařka z tvarůžků. Takže jsem do ní nahlídla a konstatovala, že to musím otestovat. Dobrej trik, získalo to minimálně moji chvilkovou pozornost. A málem bych zapomněla - dnes mě zalil tak trošku hřejivý pocit z dobře vykonaného skutku - společně se zástupcem ředitele jsem předávala několik počítačů dětem ze sociálně slabých rodin a z rizikových skupin do nízkoprahovýho klubu tady v Shoomperku. Nějaký peníze byly předány i nemocným dětem, které se léčí za pomocí hippoterapie a ještě nás čeká cesta do jejich léčebny. Musíme si pomáhat! :-) A teď už se plně oddejte přicházejícímu sluncem prozářenému červnu, to už zní přece jen letněji! :-)

Bré deň :-)

25. května 2006 v 14:32 | tezz |  :: on my mind ::
Nepředpokládala jsem, že se do víkendu ještě dostanu na net, ba co víc - že budu mít čas k sepsání nějakých více či méně hot news. Stalo se a já jsem zde. V posledních dnech stále více začínám brát na vědomí blížící se volby a snažím se alesoň trochu zorientovat ve volebních programech a podobně a to i přes to, že už mám dávno jisto. Beztak je velká většina z nich spíš k pláči /viz mediální masáž na téma facka/ a to se v politice ani nemám zájem jakkoliv orientovat. Další záležitost, která už je taky za rohem a která bezpečně naruší chod velké většiny převážně mužských mozků je 18. MS ve fotbale v Německu. Koukala jsem na nějaký stránky ohledně MS a fascinovaly mě některý ze stadionů, kde se zápasy odehrají. Monstrózní stavby, ček it aut :-) Co nejdřív bych se měla pustit do závěrečné práce z Dějin umění, esej na téma Athénská Akropolis. Celkově se teď ty závěrečný práce hromadí - projekt do angličtiny, ilustrace kolorovanou perokresbou k Baladě o námořníku od Jiřího Wolkera /mimochodem doporučuju jeho sbírku balad/ a tak dále a tak dále. Tuším, že 20. června se uzavírají známky, zatím to vypadá brilantně, uvidíme uvidíme, nebudu předbíhat. Hned v zápě(s)tí by měl následovat týdenní plenér, ale já nejedu, no money, no fun. To všechno se ale napraví zase o holidejích, kdy plánuju totální pracovní nasazení. Vytváření hodnot spojené se zábavou - ideální kombinace. Mějte se(x), já pádím nakrmit hladovějící bratrův krk :-)

Mělkej hrob...

24. května 2006 v 8:57 | tezz |  :: on my mind ::
...tak jsem od Terezky dostala alba Cocotte Minute, takže teď je sypu do uší co to jde. Včera jsem se po dlouhé době zaposlouchala i do Drowning Pool. V pondělí jsem si v diáři vytvořila několika položkovej seznam restů a snažím se je plnit. Překvapivě úspěšně. Jedním z bodů bylo najít si další příjem financí abych konečně mohla vyřešit poslední dlužíček a dnes ráno se to vyřešilo samo. Volala mi paní a nabídla mi brigádku, zatím na pár dní v červnu, ale lepší něco, než nic. Včera večer jsem byla s pár lidma na drinku, dopadlo to.... dopadlo to. :-) Co se víkendu týče, strávila jsem ho v pátek v Mitrilu v Ol s Dulem, Hani, Emanem a spol., v sobotu na Kotelně s Terezkou a Becherovkou...a nočním návratem za svítání do Ol... a v neděli jsme si dali menší pěší výlet po kopcích a po lesích. Navečer jsme si zahráli na zahradníky a zasadili stromky na terasu. Pohoda weekend. Dnes se toho ode mě víc nedozvíte, nemám moc mluvivou náladu :-) užijte zbytek týdne, případně víkend, kdybych se už na net nedostala. Zdarec palec :-)

Nějak to tu...

17. května 2006 v 9:54 | tezz |  :: on my mind ::
...hapruje, zdá se. Někam do neznáma totiž přes noc zmizel můj poslední příspěvek. Nechápu, čím to může být, možná se zase nějakej vtipálek naboural do administrace. Nevím a nebudu po tom pátrat, nemám chuť se rozčilovat a nenechám se vytočit. Dnes je středa a já jsem zase od sedmi hodin kreslila v muzeu. Odpoledne mě mělo čekat čmárání pro změnu venku, ale jelikož prší, vypadá to bledě. Co se školy týče, markantně jsem se díky odbourání stresových situací zlepšila, jen ohledně kreslení mi nějak dochází elán. Už potřebuju prázdniny, ještě sedm týdnů, hooray! Začíná se rýsovat letní dovolená a brigádka mimo Shoomperk, tak snad to všechno klapne. Novinek je hodně, jen se mi s nimi nechce momentálně vycházet na světlo. Snad časem :-) Mějte krásnej den a těště se na blížící se víkend. *Aloha*

Maso žraso!

9. května 2006 v 14:45 | tezz |  :: on my mind ::
Druhý a bohužel poslední prodloužený víkend byl ve znamení žranic a ožíranic! :-) Páteční předčasně ukončené vyučování mě navnadilo na blížící se víkend. Večer jsme S Dulem strávili v olomouckém Mitrilu u piva společně s místními kickboxery a s čerstvým mistrem Evropy Peťou Hřivnou, big congra! :-) V sobotu jsme nakoupili nejdelikátnější snídani, co jsem kdy měla - kefír, čerstvý křupavý bagety se šunkou, a nanuky, a vydali se na cestu na BikeHall Contest do Trutnova. Cesta byla nádherná, fičíte si to kanárkovým autem, sluníčko svítí, muzika hraje....... jak málo někdy stačí k tomu, aby byl člověk šťastnej. Chlastat se začalo téměř okamžitě po příjezdu, ovšem na Pepper Absolut s rajčetem jsem si vážně netroufla. Kdo jinej mohl v MTB Hobby vyhrát, než prima brácha Damjan :-) Dobrá práce! Tady je nějaká galerka, výsledky atd., svoji galerii s opravdu extra úlovky vyvěším během týdne, doufám. Po vyhlášení výsledků se rozjel koncert Status Praesents a dalších dvou kapelek, takže jsem trošku rozpohybovala kostru. Co se dělo potom nebudu raději popisovat, to by bylo ostudaaaa :-) V neděli jsme si nacpali břicha po cestě domů, po náročné noci si dáchli a vyrazili do fakt překrásnýho parku na Floře, kde jsme se nechali opíchat komárama :-)) Večer mi byla uvařena výtečná večeře - zase maso, tentokrát hovězí, mňaaaaaaam... a jako zákusek jsem udělala hroznovej salát s mozarellou. Abych vám ještě víc zaktivovala chuťové pohárky - v pondělí proběhlo barbecue, grilovali jsme kuřecí maso, pili pio, skoukli jsme film Zrůda /podle skutečné události s mojí oblíbenou Charlize Steron v hlavní roli/, dali prima relax procházku po okraji Olomouce a večer opět jedli, a opět výtečně - palačinky s jogurtem, džemem, šlehačkou a ovocem. Jen když si na to vzpomenu, tak se spustí slintací reflex :-D Doufám, že jsem vás dostatečně navnadila a dnes večer si dáte něco dobrýho do nosu, protože nejen láska, ale i dobrá nálada prochází žaludkem! To je jeden z možných návodů, Ondro, na nehasnoucí úsměv na tváři ;-) Mějte se lahodně! :-))

Zatrsakr!

4. května 2006 v 10:45 | tezz |  :: on my mind ::
...to se nám to udělalo zatrsakr krásně, co? Konečně přišlo to dlouho očekávaný plnohodnotný láskyplný jaro. Všechno se nám to páruje, lidičky se usmívají od ucha k uchu a venkovní hospodský zahrádky se otevřely, juchuuu! :-) Jen mě opět přemohla nemoc, kašlu a kýchám v jednom kuse. Kvůli tomu jsem musela zrušit dnešní akcičku v Hradci, ale na druhou stranu mě čeká krutá párty o víkendu v Trutnově, takže se pokusím do té doby vykurýrovat. V úterý jsem se naprosto vyčerpaná vrátila ze školy domů, ale můj prvotní plán padnout do postele a spát až do rána se nekonal. Po vyzungnutí kotle kávy a následně čaje s názvem Dobrá nálada se mi zřejmě zapnul záložní zdroj a uklidila jsem celej byt, vyprala a uvařila si večeři. V záchvatu kreativnosti jsem se ve finále ostříhala. Docela jsem překvapila sama sebe tím, o kolik jsem byla schopná si svoje metrový vlasy zkrátit. I když na tak dlouhých vlasech, jako jsem měla já, to až taková změna není. Včera jsem měla sraz s kamarádkou, co před nedávnem přivedla na svět malýho prcka, takže jsme probraly všechno od A do Zet. Taky jsem se rozloučila s jedním drahocenným kamarádem, kterej si dnes balí svých pět švestek a na půl roku odjíždí do Anglie. Dnes ráno mě čekala další injekce, ale teď už budu mít na čtvrt roku naštěstí pokoj. Abych nezapomněla - nedávno jsem se bavila s Ondrou /zdravim/ a ten si tak trošku postěžoval, že mu na blogu chybí srdceryvný příspěvky plný psychických pochodů v mojí hlavě. No jo, když já jsem se naučila ty depky zahánět hned, jakmile mi nějaká zaťuká na dveře, takže to je těžký :-) Jsme ráda že jsem ráda :-)) Do sekce ..::inmytime::.. jsem přidala jednu věc a do galerky s výtvorama jedné blbé výtvarnice /to jsem jako já/ jsem taky přihodila tři nový věci. Koho to zajímá, koukněte, je to hned ze začátku. A jen tak pro zajímavost - kdo se ještě před mediální masáží stačil ubránit - dnes v noci bylo zajímavý numerologický seskupení číslic a to konkrétně - 1h:02m:03s 4.5.06 .. :-)) Zdarec a užijte si weekend minimálně tak, jako já /i když ten můj bude megagigatera, takže pochybuju :-) /

Máj lásky čas

2. května 2006 v 13:11 | tezz |  :: on my mind ::
Tak děcka máme to tady, je plnohodnotný láskyplný jaro, všechno se nám to páruje, co? :-) Jak jste si užili prvního prodlouženýho víkendu? Já luxusně, jako vždy poslední dobou. V pátek jsem si s Tere zašla na koncert Cocotte Minute a Elektrick Mann, stejné složení jako minulej víkend, ovšem tentokrát v hometownu Shoomperk. Zvuk i výkon kapelek byl mnohonásobně lepší řekla bych, od drummera Pavla alias mladého primitiva a nositele youngprimitive tríga jsem obdržela suvenýrek v podobě slibované paličky... nooo a pak už se rozjela slušná party na báru. Nejenže jsme se s Tere do nálady dostaly po pár panáčcích slivovičky, ale pokračovalo se v duchu fernetků a pak i rumu s kolou. Po vyprázdnění Kotelny jsme se přesunuli do Casina za rohem, kde se strhla nehorázná pitka. O afterparty na hotelu, vyžírání ledničky a kotrmelcích netřeba se zmiňovat :-) Sobotní zbytek dne proběhla fyzická i duševní rekonvalescence a spááááánek, a v neděli se začlo nanovo. V Olomouci mě přivítala Vladi a v Mitrilu jsme udržovaly mírnou hladinu alkoholu a dopovaly se smíchem. Tour de knajp nabrala další členy výpravy a pokračovala v Huse, v Belmondu a v Divě /božíčku :-)/ a po tanečku jsme zakotvili zase v Mitrilu. Usla jsem v pondělí o půl osmé ráno, úžasný. No a jelikož Máj je lásky čas, prolijem si hrdla zas......tak jsme se kolem druhé odpolední zase slezli na pivku, nacpali si břicha a frčelo to nanovo. Svobodná dívka bohužel může na polibek pod rozkvetlým stromem zapomenout, ale o nic přece nejde, líbat pod stromem se můžu klíďo i v červnu, nebo třeba v červenci :-) Takže přátelé - ať slouží, já jdu na jedno spravovací pío zřejmě :-) Milujte se a množte se! Zdarec :-)