Březen 2006

Tak už vylez

30. března 2006 v 14:09 | tezz |  :: on my mind ::
Tak už vylez ty blbý slunko! :)) Už tě fakt všichni moc moc moc potřebujem. Včera jsem byla navnazena na letní atmosféru nádhernejma fotkama z Černé Hory... Tak jak se asi může cítit člověk, kterej se kouká na fotky od moře a pak vyleze před barák a tlape ve sněhových břečkách? Takže asi tak. Za poslední dny jsem toho opět stihla jako máku. Pracovní pohovor v Olomouci /v tom oblečení byste mě asi nepoznali/, milý pozvání na kafe do nádherné kavárny, krásnej obraz, kterej mi byl opět zabaven, začetla jsem se do výborné knížky, dvakrát jsem zmokla a nachladla, což není tak příjemné, zašla jsem s kamarády na Cuba Libre... Dnes jsem společně s kamarádem ze školy zabalila mýho spolužáka v ateliéru do baličáku, na kterej skicujeme. Začali jsme po něm kreslit a on se nemohl vůbec pohnout a seděl v tom skoro hodinu na židli. Kromě toho všeho jsem konečně sehnala tvrzenej karton o rozměrech 2x2 metry na obraz, kterej mám v plánu začít malovat. A dnes mě vážně moc potěšil kamarád, kterej se mi asi po čtvrt roce ozval. Měla bych zahnat chmury, protože dnes přijede Terezka a čekají nás velký věci. Posilovna, koncert, pár piv... a tak dále, už se těším! Mějte se libově!

Tak trochu...

27. března 2006 v 10:49 | tezz |  :: on my mind ::
Tak trochu akční víkend je za mnou. V neděli večer jsem si opravdu mohla dovolit říct si: dost jsem toho stihla. V pátek jsem si dala do těla na tréninku, takhle moc mě všechno bolelo už hodně dávno. Pak jsme se u Terezky hodily do gala, trošku (víc) jsme popily a vyrazily jsme do víru nočního města. Pár pivek, pár panáčků, kravinky... tak to má bejt, ne? :-) Z prvoplánované dámské jízdy se nakonec vyklubal večer ve společnosti několika prima kamarádů a řeckých přicestovalců. Sobotní den proběhl v duchu rozvoje kreativní a kulturní stránky člověka, nejdřív jsme s Terez malovaly její školní projekt a pak jsme šly do kina. Podle filmových ukázek nás čeká smršť zajímavých filmů, já si nenechám ujít například: Šifru mistra Leonarda, Piráty z Karibiku a dva české snímky - Účastníci zájezdu a Kráska v nesnázích. Sobotní noc patřila opět Terezce, prima pokecu s kámošema a pivečku. Od nedělního rána jsem se těšila na to, že uvidím malou, ale už zřejmě nemám nárok. Na zlepšení nálady jsem si udělala moc dobrej a překvapivě i zdravej oběd, popřála tatíkovi k narozeninám a vyrazila domalovat Terezin školní projekt. Večer tradičně posilka, čaj na dobrou náladu (má malá závislost) a relax. A co následující dny? No, čeká mě pracovní pohovor mimo Šumperk, tak snad to dopadne, moc bych si to přála. Kdyby to totiž klaplo, nejen že bych zacálovala kupící se finanční resty, ale vyrazila bych na prima letní trip, možná i dva, jenž se mi teď nabízejí. Do galerie jsem přidala další sekci ..::in my time::.. a v ní naleznete dva příspěvky - z předchozího týdne a z uplynulého víkendu. Enjoy a mějte se lépe! :-)

Light my fire

23. března 2006 v 15:43 | tezz |  :: on my mind ::
Čtvrteční ranní paprsky slunce mě vytáhly z postele něco málo po šesté hodině a světe div se, událo se něco nevídanýho :) Vyběhla jsem ven do mínus sedmi stupňů trošku se proběhnout. Ráno! Před školou! No... tyhle spontánní nápady mě jednou doženou do hrobu, minimálně k zápalu plic :) Včera navečer jsem si byla zaplavat, dala jsem si půlhodinku v sauně a večer jsem usnula jako kdyby mě do vody hodili. Dnes jsem si krom všeho odškrtla v diáři položku "zubařka" a domů jsem se vrátila s jednou hvězdičkou v zubu. Večer jdu s Terkou protáhnout kostru a říkala jsem si, že bych zašla i do kina. Uvidíme, jak to vyjde s časem, mám toho teď trošku moc. Nedávno jsem posílala pár mých prací do jedné designerské soutěže a dnes mi přišla odpověď - postoupila jsem do dalšího kola a dalším úkolem je vypracovat pár návrhů na potisky autobusů městské hromadné dopravy v Praze. Hlavní výhra je dvacet papírů, tak proč to nezkusit, že :) No a na závěr něco pro pobavení, dnes mi přišel odkaz na perfektní kolekci fotomontáží, při prohlížení jsem se smála, až jsem se za břicho popadala. Enjoy it!

Jako voda...

21. března 2006 v 16:19 | tezz |  :: on my mind ::
Tak přesně takhle letí čas... můj, tvůj, všech. Doma mi odpojili net a teprve až teď mám chvilku na to, abych zavzpomínala, co se v posledních dnech dělo. Především jsem během víkendu luxusně zrelaxovala tělo i ducha, proběhla taková menší psychická očista. Poznala jsem nový holomócký prima lidi, pokecala, probrala život a něco popila. Navštívila jsem Zoo, pochutnala si na fondue a lehce zapařila na koncertě. Nabarvila jsem si hlavu, nakoupila trochu slušnýho čtiva a po menší nemoci jsem znovu naběhla do posilovny. Začala jsem znovu hrát na klavír, alespoň jsem se o to pokusila, protože po pár letech flákání se hbitost prstů jaksi vypověděla službu. Dokončila jsem pár školních i osobních malířských restů a nahodila novou "galerii" s prvním fotopříspěvkem. A co mám v plánu teď? Pár vizuálních více či méně viditelných změn /viď Terezko :) / a hlavně si konečně budu dělat to, co chci já. A už se těším. V pátek si s Andrej a Terkou vyrazíme pořádně zapařit. Beru foťák a všechno budu dokumentovat. Už se těším buchty :)

Mám dost...

15. března 2006 v 14:02 | tezz |  :: on my mind ::
Už mám dost a těšim se na víkend. Středa je přelom pracovního týdne a myšlenky se automaticky ubírají k víkendu. A to i ty moje. Dnes jsme měli ve škole přednášku vhodnou spíše pro žáky základních škol na téma sex a aids, ale ono asi neuškodí poslechnout si to kdykoliv. Co jsem fakt málem nedala byly fotky nakažených umírajících dětiček, no, jakože dost na city. Ráno jsme šli mimo jiné kreslit do muzea, ostatně jako každou středu, ale musím přiznat, že už mě ty vycpaný zvířátka lezou krkem. Takže jsem si pro zpestření s sebou do baťůžku přibalila ne želvičku, ale foťák, no a vznikly z toho pěkný zvěrstva. Jakmile budu mít někde možnost stáhnout to a nahodit na net, udělám to. Jinak zdravím Andrejku, která mě potěšila milým vzkazem :) Pro dnešek je to vše, nějak nemám slov.

Hoya :)

13. března 2006 v 11:13 | tezz |  :: on my mind ::
A je tu zase pondělí, zase škola, zase nuda, zase zase zase... Sedím u počítače s hudbičkou v uších, hlava se mi houpe do rytmu a nemyslím na nic špatnýho, protože toho mě dnes ještě čeká v (ne)mocnici dost. O víkendu přijela rodina z Prahy - mámin bratr, jeho žena Eva a dva prcci, na kterých jsem si zase připomenula přebalování, naposilovala jsem si jejich nošením ruce a společně s Evou jsme toho staršího naučili ukazovat paroháče se slovy "metal" :)) V sobotu jsme si nacpali břicho na rodinným obědě a překvapivě jsme to všichni přežili ve zdraví, i když s typickýma rodinnýma řečičkama. V sobotu večer jsem vyrazila na koncert, čekala jsem trošku víc lidí, ale nakonec se vytvořil docela dobrej kotel. část večera jsem strávila s poněkud pochmurnou náladou, ze které mě (nečekaně) vytáhl Wendulák s jeho Ivankou, masta thanx! Zbytek večera jsem si užila s úsměvem na rtech. Ohnivá čára za mnou zůstala ve chvíli, kdy se o něco začal pokoušet jeden z nejmenovaných kamarádíčků... ehm ehm, nemám ráda opilý chmatálky, ovšem konkrétně u Urbiho a spol. (no, a je to venku...) vše beru s rezervou. Nedělní odpoledne jsem si dala slibovanou posilovnu, procházku po městě (kráááásně zasněžený) a navečer jsem si zabrnkala na basu. V noci jsem toho opět moc nenaspala a povětšinu času jsem strávila koukáním do tmy a nebo vyprazdňováním žaludku :( Nic moc. Doufám, že následující, tedy tento týden, bude lepší, ačkoliv mě čeká pár nepříjemných věcí. Ale já to zvládnu, ostatně jako všechno. Nejsem žádnej sráč ne? :) Mějte se krásně!

Thanx God...

10. března 2006 v 13:45 | tezz |  :: on my mind ::
...it's Friday! Už klasický slogan příznačný pro pátečky. Víkend nám klepe na dveře a mě ještě čeká pár pracovních hodin. Pracovní týden se však chýlí ke konci a ten další už se zase stanu školačkou :) Doma nám nejede net, proto teď bude web updatove slabší. Budu se ale snažit něco spisovat ve škole. We will see ;-) Co se stalo v předchozích dvou dnech? Vcelku nic, pokousal mě pes (lépe řečeno pokusil se o to a trošku se mu to povedlo), od kluků konstrukérů z práce jsem dostala čokoládu k "mdž" :)) Středeční večer jsem strávila doma s mamčou v poklidu a ne u Wendeeho, jak se předpokládalo, ale stejně jsem byla mrtvá z práce. Čtvrteční poněkud depresivní den nezačal nic moc - pochůzkou po doktorech. A to vám pak zkazí celej zbytek dne. No a při představě, co mě ještě čeká příští týden... ach jo. Dnes jsem jela na ráno, abych mohla brzo vypadnout, a domů do Shoomperka mě vezou kluci z obchodního, takže se nemusím kodrcat vlakem. Sníh pomalu ale jistě taje, uvidíme, co bude dál, každopádně bych ještě chtěla stihnout hory. Kája má zhruba polovinu služební cesty za sebou, doufám, že si víkend pěkně užije a hodně toho nafotí. Zítra jdu po dlouhé době brnkat ke kamarádovi, nachystal mi nějaký cvičení a pokusíme se o nějaký reprodukce, on na kytaru, ja ná basu :)) Mimo jiné je u nás koncert Hazydecay, Pod Vlivem a ještě dvou dalších kapel, jestli mi to vyjde, zajdu se podívat. Jestli se mi doma podaří ukořistit foťák, bude i taková malá dokumentace. No a v neděli by mohlo být moc hezky, dala bych si procházku, nebo konečně už taky zase posilovnu. Tak uvidíme. Mějte se a relaxujte :) Ciao :)

Středáaa...

8. března 2006 v 8:31 | tezz |  :: on my mind ::
...je ho tam třeba - samozřejmě úsměv na tváři! Z okna se na mě usmívá sluníčko, lidé pochodující do práce se usmívají, usmívá se u můj bratr ze spaní, jak tak na to koukám. Zhruba za hodinu a půl se rozjedu do práce vlakem plným vysmátých lidí a přijdu do konceláře, kde se bude každej usmívat :) Co za to může? Sluníčko přece :) Je opravdu nádherně a já se celej den v práci kochám pohledem z okna na zasněžený hory a modrou oblohu. Bohužel jen z okna. Během posledních několika dnů jsem nestihla žádnej update, takže si musím v hlavě připomenout, co probíhalo. V pondělí pozdě večer jsem ve filmovým klubu na čt2 zastihla výbornej film z roku 2002 s názvem Julie Walking Home. Nádhernej film o těch horších stránkách života jako je rozpad rodiny nebo rakovina vlastního dítěte a veškerá snaha umírající dítě zachránit. Tak trošku hra na city. Včera, jelikož jsem v pondělí vynechala jakejkoliv pohyb, jsem se rozhodla vyběhnout vstříc večerní ulici, ale jak to asi může dopadnout, když je někdo taková šikulka, jako já? V zápalu běhu jsem zapomněla na svoje porouchaný koleno a dnes ráno jsem málem nevstala z postele. To bude ještě sranda. Zítra ráno mě čeká další nemocniční pochůzka, už se mi z toho špitálovskýho smradu zvedá žaludek. Dnes mě podle všeho nejspíš čeká tradiční večerní session u Wendeeho, tak uvidíme, jak se to vyvrbí. A co právě poslouchají moje uši? V posledních dnech si hodně dávám třeba Mudvayne nebo Stuck Mojo. Nic novýho pod sluncem, ale kvalitka ;-) Krásnej den všem.

..::Aloha::..

4. března 2006 v 22:57 | tezz |  :: on my mind ::
Aloha všem, co se dnes usmívají. Zamračený lidi kolem sebe nechci! :)) Včerejší, tedy páteční večer dopadl nad moje očekávání, ale to tak většinou je, když od něčeho nic nečekáte. Tradičně v Taverně, tradičně u pivka, tradičně s Terezkou a s dalšíma prima lidma... a netradičně s mýma povedenýma kamarádíčkama, co mě vytáhli ven na trochu "čerstvého" vzduchu. Byla jsem ráda, že jsem se někdy kolem ... ani nevím kolem které... dostala domů a to ještě po zastávce za mámou na diskotéku (ano stydim se), kde s kámoškama oslavovala ty její narozky. Dnes, v sobotu, jsem si dala krásnou procházku, krásný protáhnutí tělíčka cvičením, krásný žehlení tří košů prádla, pár moc dobrých Heinekenů, hodinový tančení po pokoji jen tak pro sebe ... no prostě nádhera a to bez ironie. Někdy je obyčejnej život docela fajn. Měla jsem chviličku na brouzdání, ale ten náš net bych raději rozkopala, protože chvíli jede, chvíli ne. No, za tu chviličku jsem zjistila, že Magma Hotel mají nový stránky, tak mrkněte. Konečně už mají i nějaký hadýrky, takže brzo jako takovej malej support něco koupim. Taky jsem objevila jednu docela drsnou zprávičku, která mě osobně jakožto blbou výtvarnici celkem pobavila... Tady je: "Dvanáctiletý chlapec, který byl se svou třídou na návštěvě muzea umění v Detroitu, nalepil na jeden z obrazů žvýkačku. Nešlo přitom o ledajaké dílo - dílo Helen Frankenthalerové Zátoka je oceňováno na 1,5 miliónu dolarů (téměř 36 milionů korun). Podle amerických médií zanechala žvýkačka na obraze z roku 1963 skvrnu velikosti mince. Chlapec byl prozatím vyloučen ze školy. Konzervátoři muzea doufají, že se jim podaří skvrnu odstranit za pomoci rozpouštědla. Nejdřív prý ale musejí zjistit přesné chemické složení žvýkačky." NOoo pěkně pěkně mládežník, já být majitelkou obrazu a propůjčit ho na takovou nějakou výstavu a vrátil by se mi se žvejkou...nevim nevim jak bych se na to tvářila :)) A když už jsme u těch výstav, já jsem si taky jednu dala - Betonová hranice: vojenská opevnění do roku 1945. Bunkry, dělostřelecký tvrze...něco pro mě, já jsem na to vždycky byla ulítlá :))

Vanitas vanitatum...

3. března 2006 v 19:04 | tezz |  :: on my mind ::
...neboli "marnost nad marnost". S tímhle krédem jsem dnes nejspíš už vstala z postele a taky s ním budu usínat. Ráno jsem se sprchovala a nějak jsem se poskládala po hlavě do vany, ve škole jsem byla teprve dvě minuty a už jsem se málem zabila ve sklepních katakombách, kterýma procházím ze šaten /od země ke stropu to má asi metr sedmdesát, cože je pro nás obry tak trochu neúnosný/... no a v tomhle duchu pokračoval tak nějak celej den. Ani nemusím popisovat, co se dělo v posilovně :)) Ach jo... tak trochu lempl no. Ve dvě hodiny mě máma zapřáhla do domácích úkolů, přesněji jsem připravovala chlebíčky, jednohubky a podobný dobrotky na její večerní chlastačku s kámoškama, dodatečně slaví narozeniny. Taky pochopitelně od dvou hodin společně tak lehce usrkáváme víno /mimochodem po několika letech první víno, ke kterýmu jsem se nechala přemluvit, ale tohle je vážně moc dobrý/. Večer bych ráda někam vyrazila na pivko, uvidí se. Doufám, že půjdu a seknu sebou na někde na ledě :D JOOoo mimojiné - nakonec jsem sehnala brigádku, včera mi volal kamarád a snad to hodí i nějakou slušnou korunu. Jo a bacha - o víkendu se na nás přivalí pěkná vichřice a vánice, připravte si šnorchly, abyste -až půjdete k ránu domů- mohli pohodlně proplavat závějemi přímo do pelíšků :)