Únor 2006

Sunny monday

27. února 2006 v 11:22 | tezz |  :: on my mind ::
Sedím v učebně výpočetní techniky ve škole ale v mé hlavě bohužel není tak sunny jako venku. Blbej skutek někoho jinýho mi pokazil noc, den a možná i ty dny další. Víkend probíhal tak nějak poklidněji, výjímaje sobotní noci, kdy se samozřejmě muselo zapít hokejové vítězství, ať už jste fanoušek, nebo ne. Takže z původních plánovaných tří pivek jich bylo dvakrát tolik a ještě pár panáčků. Na pozvání jednoho z platících k němu domů jsem se musela jen zasmát a odpelášila jsem domů. Nedělní zamračený myšlenky mi prosvítila Karolínka, kterou jsem mohla zase po dlouhé době vidět. Nakreslila mi dva obrázky a napsala dopis, moooc hezký :-) Celý odpoledne jsem prospala, protože mě zase všechno bolelo, takže lepší bylo ty křeče zaspat. Večer jsem si smlsla na výborným zeleninovým salátku od mé milované maminky, společně jsme si pak zalezly k televizi a probralo všechno a všechny od A až do Zed. Jako správný ženský heheh :-) Abych nezapomněla - pak jsem taky čmárala jednu studijní kresbu - zátiší s lahváčema :D Takže pokud to půjde, vyfotím a přihodím do galerie. Můj spolužák sedící vedle mě do mě teď hustí, že by potřeboval zbohatnout a že nijak jinak, než podvodama to asi nepůjde. Takže my teď jdeme vymýšlet nějaký triky, finty...a tipuju, že to stejně skončí u dealování :-)) V týdnu mě ještě čeká pár vyšetření v nemocnici a zubař, ojojoj, bojim bojim... :-(

Aaaaigh?

23. února 2006 v 18:50 | tezz |  :: on my mind ::
Tak tímhle AAAAIGH "slovem" mě dnes vážně někdo rozesmál. Byl to jedinej úsměv za celej den. Jinak stál dnešek za starou belu. Ještě že na světe existujou putovní mejly, nenávidím je, ale dnešní dávka v mé emailové schránce na chvíli odpoutala můj mozek o myšlenek na zítřek. Dnes po škole mě zase chytly bolesti v břiše, takže jsem odspěchala na další morfiovou injekci do prdýlky :)) Zítra večer už snad (prosim prosim prosim) bude dobře. Dnes jsem se mimo jiné po dlouhé době koukala do televizního programu a zjišťovala, kterými filmy si nechám mozek zabavit o víkendu. V sobotu o půl desáté večeř si určitě nenechám ujít Šestý smysl. No a další hodně delikátní film přímo z okolí mého bydliště uvede Čt2 v úterý, 27.2.2006 pět minut před půl desátou večer. Kladivo na čarodejnice, film od Otakara Vávry, natočený na zámku ve Velkých Losinách pár kilometrů od Šumperka, vypráví o čarodejnických procesech kdysi v 17. století. Vřele doporučuju všem! Zase jsem se na doporučení kamaráda dala na čtení knížek, dnes jsem hltavě zdolala hned jednu, sice poměrně útlou, ale hodně zvláštní novelu Tracy's Tiger od Williama Saroyana. Má patnáct kapitol, 150 stran, ale donutí vás přemýšlet. Přemýšlet o důležitých hloupostech světa. Zvláštní :)) No a jinak stále a stále hledám brigádku na dny 6.-10. března, takže kdyby někdo něco...hoďte echo :) A teď už se jdu zavrtat do obláčkovýho pelíšku s moc dobrým čajem.

Něco málo...

22. února 2006 v 20:58 | tezz |  :: on my mind ::
Něco málo z "talentu" jedné blbé výtvarnice (to jsem jako já) vám dnes představuju v nové galerii. Jukněte, ale bohužel jsou to ty horší dílka, protože ty lepší si škola prozatím nechává. Snad je časem dostanu do vlastní péče a zase je nafotím. Tož asi tak. Dnes mám za sebou další náročnej den, kreslení v muzeu byla sice docela zábava, v ateliéru jsme pak provozovali bodypainting (škoda, že jsem neměla foťák), no ale pak mě čekalo vyšetření v nemocnici. Nedopadlo to moc dobře, abych pravdu řekla. Psychicky jsem na tom asi tak, jak jsem byla minulej tejden než jsem jela do Olomouce. Hmm... Doma jsem se snažila zaměstnat mozek alespoň prací, takže jsem vyprala, pověsila a vyžehlila tři pračky a teď se ještě půjdu projít někam nad město. Je tady jedno moc uklidňující místo, ale bohužel svázaný s moc krásnýma vzpomínkama, takže se asi opět ponořím do melancholie. Zítra snad už bude líp.

To to letí

22. února 2006 v 7:24 | tezz |  :: on my mind ::
To to letí! Psala jsem sem naposledy minulej týden ve značně mimózním stavu. Týden utekl jako voda a dnes mě čeká nepříjemný vyšetření v nemocnici. Doufám, že už bude poslední a ještě víc doufám, že pak nepřijde operace. Během víkendu jsem se uvedla tak nějak do celkové pohodičky a hlavní úděl na tom mají kucí a holkí z Olomouc city, masta thanx! To byla akce, na kterou se dlouho nezapomíná. Sobotní večer patřil relaxaci, top topicu a Terezce. Jsi moje zlato ;-) A neděle patřila mně! :D Znovu jsem začala cvičit jogu, protože za ty dva roky jsem už dost zakrněla. Taky jsem si šla zaběhat a trošku pofotit, prostě dokonalý odreagování. Večer jsem pak pracovala na projektu, kterej mám teď na starost - realizace výstavy Pavla Korbičky s názvem Plastory. Zvláštně vyznívající, vím, ale bude to stát za to. V pondělí jsem si zašla na bazén zaplavat, už jsem tam taky dlouho nebyla. Potkala jsem tam starý známý, takže byla sranda. A včerejší den pokračoval ve sportovním duchu, zašla jsem si trošku zatančit na trénink za holkama a taky vytáhla jsem kámoshku Hanku do posilky :D Nemusím ani podotýkat, že dnes si připadám zbitá jako pes, ale pocit mám dobrej. A teď už pádím kreslit do muzea nějakou novou expozici, uvidíme, co to bude. Hey, krásnej den všem! :)

Chjo čtvrtek...

16. února 2006 v 7:31 | tezz |  :: on my mind ::
...úterý, středa, nebo čtvrtek... není to jedno? Každej den je uboze stejnej. Včera odpoledne a večer to naštěstí bylo lepší, ale noc opět za pět. Z úterý na středu jsem spala necelý čtyři hodiny, ze včera na dnešek to stejný. Takže se možná ještě osvojím jinej biorytmus a budu moct pracovat/kreslit/existovat dvacet hodin denně. Víc se toho aspoň stihne. Včera večer u Wendeeho dali jsme voďára voňavýho (oh já poeta), zkoukli výbornej film Černá kočka, bílý kocour od mého oblíbeného Kasturicy. Myslím, že k filmu nemusím víc uvádět, každej znalec ví svoje. Smáli jsme se až jsme se za břišáky popadali a já jsem si způsobila pěknýho motáka. Pak jsme vyrazili na pivko do města a poslechli si koncert jedné místní kapelky v klubiku. Po cestě domů jsme si nechali napadat snih za krk a já i za kalhoty a do bot a zvládla jsem se i vyválet ve sněhu, ehm. Z večera jsem pořídila pár fotek, takže JUKNĚTE ale není jich moc. Teď fičím do školy, upsala jsem se k jednomu projektu, budeme pořádat výstavu v muzeu, takže se spoléhá v moji hlavu jistě nadupanou nápady. No... nejsem si tak jistá, ale snad tam ještě něco vyhrabu.

Večerní pohodička...

12. února 2006 v 20:50 | tezz |  :: on my mind ::
Víkend nám vrcholí do samého závěru. Já jsem si odpoledne v rámci zdravotní procházky koupila jedno pivko a už má správnou teplotu, takže si ho teď s vámi slavnostně otvírám. Dala jsem si vanu s voňavou levandulovou pěnou, pustila jsem si do uší kvalitní hudbičku a zavřela oči. A bylo mi dobře. Profiltrovala jsem si všechny špatný myšlenky a spláchla je do výlevky. Ještě od včerejška mám pořád na hlavě dva copánky, takže budu zítra krásně kudrnatá :)) Ve škole máme pohodku, protože pět z osmi hodin budou suplované. Přeju vám taky tak prima večer, ať už jste sami nebo s někým. A pokud jste sami, nebuďte smutní z toho, co nás čeká v úterý. Valentýn přece není důvod k tomu dokazovat lásku, to můžete kdykoliv jindy i bez svátku. Přežijte pondělí bez újmy na zdraví a brzo *ciao* :)

Dík Wendee

12. února 2006 v 15:31 | tezz |  :: on my mind ::
...za celej tenhle víkend, respektive večery. Takhle dobře jsem se už dlouho nepobavila a neřádila jsem jako v pátek a v sobotu. Páteční akcičku jsme započali u Vendy bendy doma tradičně - lahváče, vodní dýmka a Simpsonovi :)) Na další dvě pivka jsme se šli ohřát do hospůdky a pak jsme šli řádit na ples. Huuustě hustě... pokradli jsme si domů skleničky od panáků, plivali a házeli věci z balkonu jako malý děti a vůbec... no kruté to bylo! Potkali jsme vypité "kamarádíčky" Whiskyho a Urbiho s celou jejich partičkou podobně srandovních lidí, takže jsem se zase jednou nasmála. Včerejší večer pokračoval v podobném duchu: pár pivek v hospůdce a pak ples, kam jsme se dostali podplacením securitky u vchodu. Včera se k nám ještě přidal Kurka, takže jsme zlobili tři, a bylo to snad ještě zajímavější, než v pátek. Vymysleli jsme novou olympijskou disciplínu v chlastání, bude ale nesmírně náročná, protože závodník bude muset obstát při tréniku, v kvalifikaci, při hlavním závodu a pak přijde na řadu finále. A komu spadne hlava na stůl, skončil. Jenže už dopředu víme, kdo asi vyhraje. Rusáci nebo Češi :)) Taky jsme se pěkně nasmáli při pohledu z okna na čůrající a zvracející partičku motajících se kluků. Pogovali jsme pod podiem, skákali z něj do "davu", nosili se v náručí (nebo spíš kluci nosili mě), dokonce jsme si i pěkně zaploužili :)) ...a pak se kdesi z davu vynořil Urbi. Chachaaá, ten nepřestal chlastat od pátku! Vyhledal si svou oběť se kterou se ošahával kdesi v davu, to byla sranda je pozorovat. V oba dva dny jsem se domů vrátila nad ránem a teď mám krásný kruhy pod očima, ale abych pravdu řekla, stálo to za to. A potřebovala jsem se odreagovat a to se ti Wendulo zase povedlo. Big thanks a za to ti nakreslim nádhernej obraz na zeď :D
Neděle, 15:52, Wendee: .. kdybys videla toho blba kurku .. prisel praskl sebou na gauc a rekl ... kde mash terez pitomecku .. a usnul :)))) - - - to myslím hovoří za vše! Krásnej zbytek neděle ;-)

Další vráska...

10. února 2006 v 14:46 | tezz |  :: on my mind ::
Je tam, je tam a já ji vidím. Další vráska na čele, taková ta, která se tam objeví, když je člověk hodně utrápenej. Když celou noc probrečí, když se celej den pohybuje ve svých zatracených myšlenkách, když nejí a nepije, když zvrací, když bezvládně leží a a při tom mu bolestí stékají slzy po tvářích. Je tam.
"...Pomalu! Slůvko nebo dvě, než půjdem. Leccos jsem pro tebe vykonal, jak známo, leč o tom dost! Prosím vás, až ve svých listech tyto skutky nešťastné budete líčit, ličte mě, jaký jsem. Nic nezmenšete, nic nezveličte. Pak budete mluvit o někom milujícím, moudře ne, leč příliš vroucně; o někom, kdo snadno žárlivý nebyl, ale jednou lapen neviděl, neslyšel; kdo jak ten divoch zahodil vlastní rukou perlu dražší než celý jeho kmen! Čí smutné oči teď roní slzy rychleji, než-li v Arábii stromy svou všeléčivou smolu... " Othello /W. Shakespeare/

Hnus...

10. února 2006 v 7:31 | tezz |  :: on my mind ::
Teda pánové, to je hnus! Celou noc jsem nezamhouřila oko. Modlila jsem se, ať už je alespoň šest ráno, abych si mohla jít dát sprchu, snídani a abych mohla v sedm hodin zapnout počítač. Jsem tolerantní vůči bratrovi, vstává o půl osmě. Inu, jsem tu. S očima schovanýma někde pod těmi váčky a náladou která nestojí ani za zlámanej groš. Tenhle týden - obzvlášť od středy- byl pro mě naprosto strašnej. Ve středu to bylo přesně rok, co umřela babička. Možná jsem si to až moc brala, ale utápěla jsem se v slzičkách.Navíc se mi zdály takový sny, že kdybych je zfilmovala, určitě bych dostala přinejmenším jednoho Oskara. Včera jsem měla takovou depresi, že jsem místo malby do školy začala malovat krychle ve kterých byly uzavřený lidi bez možnosti jakýhokoliv pohybu. Dobrá schíza co? A teď se chystám do školy na dvě písemky s naději, že je nějak sesmolím a propadnu víru víkendu, který mě snad unese někam, kde mi bude líp. Ne, zatím ještě nejsem vykouřená :)) A aby toho nebylo málo, začal se ke mě podezřele moc hlásit člověk, kterýmu asi týden dlužím 1500czk... brigádu sice mám, ale zatím se nějak nerozjela, takže budu muset vypadnout na jarní prázdniny do Prahy, abych si něco vydělala. Snad to vyjde. Ještě nestačí? Tak dobře, přiho'dte mi tam jedno zvraceníčko, na to už jsem si za posledních 14 dní zvykla ;-) A prosímvás - ještě mi na ruce a nohy uažte drátky, spojte je metr nad hlavou a přidělejte dřívko... táááák, ano, a k loutce už mi nechybí téměř nic. No co, loutkou jsem dnes a denně tak proč se za to stydět. Sakra ja jsem nas*aná až to hezký není! Mějte se líp, ze srdce vám to přeju.

Fakjubič!

6. února 2006 v 19:05 | tezz |  :: on my mind ::
Bré deň! Dnes budu sprostá sprosťanda protože jsem nas*aná! V noci jsem se vůůůbec, ale ani trochu kvalitně nevyspala, no a jak má potom ten den vypadat že?! Mám rýmu, mluvím jak se špuntama v nose, bolí mě hlava a oči a jestli na mě něco leze, tak si to pěkně všichni schytáte :) A vůbec, vůbec mě neposlouchejte, já už jsem dávno měla bejt někdě zavřená. Tak abyste věděli, tak Kája si na moje týdenní školní volno odjížní na bezva trip do Švýcarska. Ne, neodjíždí, odlítá! Ano, odlítá a mě tu 14 dní nechá napospas zlému a nebezpečnému lidstvu, heh. Opijem se? :)) Ne... dělám si srandu. Náhodou jsem se těšila na to, jak přijedu za ním do Brna a pomůžu mu v novým bytě... a nic :( A další bezva novinka, sice jsem sehnala vytouženou brigádku kterou můžu dělat po vyučování, ALE! Ale ona firma, ve které ode dneška pracuju, sídlí 10km od Shoomperka. A prácičku si nemůžu nosit domů. Takže budu každej den jezdim tam, a za dvě tři hodinky zase zpátky. Samozřejmě že polovinu toho co vydělám taky projezdím. Bezva že? No nebylo by snazší odstěhovat se do pralesa a v korunách stromů si udělat domeček a vykašlat se na civilizaci? Ne, nebylo, protože Terezka ráda pivo, Terezka ráda kredit, Terezka ráda koncerty, Terezka by ráda počítač, ona by i moc ráda internet...no :) No a protože není na blízku žádnej senilní milionář, nezbývá mi nic jinýho, než pracovat. Jen jsem zvědavá, jak to budu zvládat dohromady se školou, s malováním a kreslením, s hraním na basu, s pomáháním doma...hmmm hmmmm, zahulíme a uvidíme *joke* :) Jo a TADY najdete galerku ze zmiňované skateparty, schválně, kdopak mě pozná? :)